صدور مجوز ایجاد 15 کتابخانه عمومی در مساجد کردستان

15 کتابخانه عمومی در مساجد کردستان راه اندازی می شود.
به گزارش گروه استان‌هاي باشگاه خبرنگاران  مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان این خبر گفت: با صدور مجوز ایجاد این کتابخانه ها تعدادکتابخانه های عمومی مساجداستان کردستان به 37 باب می رسد.
 
گلباغی افزود: این مجوزها با توجه به داشتن اعضای فعال و فضای مناسب کتابخانه‌ای  اعطا و هذف از آن خدمات بهتر و بیشتربه اعضای کانون‌های مساجد است.
 
وی افزود: در کتابخانه های عمومی مساجد این امکان برای افرادی که در نقاط دورافتاده روستایی هستند فراهم می شود که به صورت آسان و رایگان از خدمات کتابخانه ای استفاده کنند.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۲۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۲۰۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۷۳ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۹ کتابخانه شهری و ۲۸۴۶ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۳۹۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۸۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -