فراخوان مسابقه کتابخوانی من زنده ام در کانون های مساجد کردستان اعلام شد

مسئول دبیرخانه امور مساجد کردستان از اعلام فراخوان مسابقه کتابخوانی من زنده ام مزین به تمجید و تقریظ ویژه از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بین موسسات فرهنگی و کانون های مساجد استان خبر داد.

کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان امروز (11 آبان) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج گفت: مسابقه سراسری کتابخوانی «من زنده ام» از ابتدای ماه محرم تا کنون آغاز و از طریق کانون های مساجد، هیئات و محافل فرهنگی و مذهبی، دفاتر استانی‌ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و واحدهای امور فرهنگی در دانشگاه‌ها نیز قابل دسترس است.

  وی ادامه داد: کتاب «من زنده‌ام» مجموعه خاطرات خانم معصومه آباد از روزهای کودکی تا زمان اسارتش در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق است که وی روزهای ابتدایی جنگ در سن 17سالگی به مدت هزار و یک‌شب به اسارت در آمد و خاطرات او اکنون کتاب خواندنی «من زنده‌ام» را شکل داده است.

  این مسابقه با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی، سازمان صداوسیما، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونت فرهنگی سپاه پاسداران، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

  گلباغی با بیان اینکه این کتاب در 555 صفحه منتشر شده که طی یک‌سال به چاپ چهل و یکم رسیده استف اذعان کرد: از این نظر «من زنده‌ام» یکی از آثار پرمخاطب و جذاب در حوزه دفاع مقدس در سال گذشته بوده است.

  مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان بیان داشت: این کتاب در هشت فصل با عناوین کودکی، نوجوانی، انقلاب، جنگ و اسارت، زندان الرشید بغداد ، انتظار، اردوگاه موصل و عنبر و عکس و اسناد به چاپ رسیده است.

  وی خاطر نشان کرد: دبیرخانه مساجد کردستان به اعضای کانون های و کتابخانه های مساجد استان جهت حضور در این مسابقه فرهنگی اطلاع رسانی کرده است و حداقل پنج نسخه از کتاب مذکور به کتابخانه های شاخص استان اهدا می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -