تجهيـز 3000 بـاب كتـابخانه مساجــد

در راستاي حمايت از نهضت كتابخواني و به منظور تأمين بخشي از كتاب‌هاي مورد نياز كتابخانه‌هاي مساجد، مراكز و كانون‌هاي فرهنگي و هنري كشور معاونت فرهنگي وزارت ارشاد با برنامه‌ريزي ويژه بزودي به تجهيز 3000 باب از كتابخانه‌هاي مساجد و اماكن مذهبي اقدام مي‌كند.   به گزارش گروه فرهنگي «شبكه خبر دانشجو»، در ديدار بهمن دري، معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد با دبير ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد كشور وعده مشاركت در تجهيز 3000 كتابخانه و خريد 500 جلد كتاب براي هر يك از كتابخانه‌هاي مساجد به‌عنوان اقدامات اوليه اين معاونت در اين حوزه، داده شد.
دري در اين ديدار تأكيد كرد: اهم فعاليت معاونت امور فرهنگي، تقويت تشكل‌هاي فرهنگي، ‌هنري و انتشاراتي، مشاركت با محافل مذهبي و ديني در تجهيز كتابخانه‌ها، تأمين كتاب هاي مناسب براي استان هاي غير برخوردار و نيز جهت‌دهي و عمق‌بخشي انگيزه‌هاي فرهنگي ناب در ميان اصحاب فرهنگي جبهه انقلاب اسلامي است. معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد تصذيح كرد: هدفمند نبودن توزيع منابع و اعطاي تسهيلات به سازمان ها، ناشران، پديدآورندگان و  اهل قلم و تلاش‌گران عرصه فرهنگ، به تقويت حركت هاي پوياي فرهنگي منجر نمي‌شود و حتي برخي از اين كمك ها در نهايت صرف فعاليت هاي سخت‌افزاري و خريد تجهيزات غير لازم مي‌شود و اثري در ارتقاي كيفي محصولات فرهنگي ندارد؛ به ‌همين منظور ساماندهي توزيع منابع در دستور كار معاونت قرار گرفته و اميدوارم با برنامه‌ريزي صورت گرفته گامي مؤثر در اين عرصه برداشته شود.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -