همزمان با هفته کتاب؛ برگزاری گردهمایی آموزشی کتابداران کانون های مساجد کردستان

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از برگزاری گردهمایی آموزشی کتابداران کانون های مساجد استان همزمان با هفته کتاب در سنندج خبر داد.

کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان، صبح امروز(22 آبان) با بیان این مطلب، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج، گفت: مکان های مذهبی پتانسیل بالایی در راستای تقویت و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارند.

 

وی، با بیان اینکه کتاب از دیرباز حافظ و احیاکننده تفکر و اندیشه‌های والا و منبع عظیمی برای طالبان حقیقت است، افزود: تجربه جهانی نشان می‌دهد که رشد و توسعه تمدن‌ها، ریشه در رشد فکری و فرهنگی هر جامعه دارد و بدون رشد فرهنگ کتابخوانی در جوامع، نمی‌توان به رشد هیچ تمدنی امیدوار بود.

 

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان با تاکید بر ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی، اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، به توجه بیشتر مسئولان فرهنگی و آموزشی کشور و تلاشی همه‌جانبه فراگیر و ملی نیاز دارد.

 

این مقام مسئول، با اشاره به فضای حاکم بر کتابخانه های مساجد، عنوان کرد: توجه و تجهیز کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در روستاها موجب افزایش فضای مطالعه و بالا بردن دانش افراد می شود.

 

گلباغی، برنامه های گرامیداشت هفته کتاب دبیرخانه امور مساجد استان را نیز اعلام کرد و افزود: تشکیل ستاد هفته کتاب در استان، تقدیر از کتابداران، اعضا برتر و فعال حوزه مسجد و کتابخانه های مساجد، برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح کانون های مساجد استان از جمله برنامه های این دبیرخانه در هفته کتاب پیش بینی شده است.

 

وی، ادامه داد: برگزاری 2 نشست تخصصی نقد کتاب در شهرستان های سنندج و بیجار، افتتاح 4 کتابخانه در شهرستان های بیجار، سنندج، کامیاران و دیواندره، اعطای مجوز فعالیت کتابخانه ای به تعداد 15 کتابخانه و اهدای کتاب به 22 کتابخانه مجوز دار در قالب کاروان کتاب از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته کتاب است.

 

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان، از برگزاری گردهمایی آموزشی کتابداران کانون های مساجد استان همزمان با هفته کتاب در سنندج خبر داد و افزود: برگزاری کلاس های آموزشی ویژه کتابداران کتابخانه های مجوز دار کانون های مساجد استان همزمان به 29 آبان با حضور کتابداران مساجد سراسر استان در سنندج برگزار می شود.

گلباغی، خاطر نشان کرد: تقدیر از 4 کتابدار برتر در گردهمایی اعضای کانون های مساجد در طول هفته کتاب برگزاری جشنواره دوستدار کتاب، برگزاری مسابقه کتابخوانی «من زنده ام» در طول هفته کتاب و برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت هفته کتاب در کردستان است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -