انتخاب کتابخانه کانون رضوان آبدان بعنوان کتابخانه نمونه استان

کانون رضوان:کتابخانه کانون فرهنگی هنری رضوان مسجد جامع شهر آبدان یکبار دیگر بعنوان یکی از کتابخانه های برتر استان انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.   به گزارش روابط عمومی کانون رضوان آبدان و به نقل از مسئول کتابخانه این کانون این سومین سال پیاپی است که کتابخانه کانون بعنوان کتابخانه ممتاز استان بوشهر انتخاب می گردد..

حسین تاجیک مسئول کتابخانه کانون رضوان مسجد جامع شهر آبدان در ادامه به دلایل این انتخاب اشاره نمودند و بیان نمودند که : ایجاد بزرگترین کتابخانه آموزشی و کمک درسی در شهر آبدان، پربازدیدترین کتابخانه مسجد استان بوشهر، ایجاد فضا و محیط بسیار مناسب جهت مطالعه و استفاده  دانش آموزان و دانشجویان، جذب بسیار عالی نوجوانان و جوانان خصوصاً دانش آموزان به عضویت کتابخانه، تعداد 308 عضو ثبت شده تاکنون، رسیدن آمار کتب موجود در کتابخانه به یازده هزار جلد، اجرای طرح«اهدای کتاب عضویت رایگان»،برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی، اجرای مسابقات متعدد کتابخوانی،تعامل و ارتباط مستمر و سازنده با مدارس شهر بخصوص دبیران پرورشی مدارس، بازدیدهای متعدد مدارس شهر از کتابخانه،بازدید مقامات بلندپایه استان از کتابخانه،گذراندن دوره های آموزشی کتابداری در کتابخانه های شهرستان،تجلیل از کتابخوانان نمونه کتابخانه، ارتباط و رفتار بسیار خوب و مناسب با بازدیدکنندگان،تعامل و ارتباط با کتابخانه های کانون های بزرگ کشور  و .. ازجمله دلایل انتخاب کتابخانه این کانون بعنوان کتابخانه نمونه مساجد استان می باشد.

خاطر نشان می شود که در آیین تجلیل از کتابداران نمونه استان که در سالن سازمان تبلیغات اسلامی بوشهر برگزار گردید از کتابداران نمونه کتابخانه های عمومی و کتابخانه های کانون های مساجد استان با اهدای یادبود و هدایایی از تلاش ها و خدمات آنان تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که میگلی نژاد نماینده مردم شریف بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی-مزارعی مسئول کانون های مساجد استان-مسئول کتابخانه های عمومی استان و جمع کثیری از اهالی فرهنگ استان حضور داشتند از کتابخانه کانون رضوان مسجد جامع آبدان بعنوان یکی از  کتاخانه های ممتاز  مساجد استان انتخاب گردید و  حسین تاجیک بعنوان مسئول و کتابدار نمونه استان انتخاب  و مورد تقدیر قرار گرفت.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -