گردهمایی آموزشی کتابداران کانون های مساجد کردستان

گردهمایی آموزشی کتابداران کانون های مساجد کردستان، صبح امروز (29 آبان) با حضور 30 نفر از کتابداران در سالن کنفرانس مجتمع فجر سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان، در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی، اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، موجب توسعه همه جانبه کشور و بالا رفتن توان علمی افراد می شود.

 

وی، ادامه داد: این گردهمایی آموزشی با شرکت 30 نفر از کتابداران کانون های مساجد با هدف نصب و آموزش نرم افزار مهر مساجد 2 و با همکاری کارشناس کتابخانه های عمومی برگزار شد.

 

مسئول دبیرخانه امور مساجد با بیان اینکه در حال حاضر 37 کتابخانه کانون مساجد استان مجوز کتابخانه عمومی دارند، تصریح کرد: تجهیز این کتابخانه ها به آخرین تازه های نشر و آموزش کتابداران از جمله اهدافی است که در راستای تقویت و توسعه فرهنگ کتابخوانی در مساجد در دستور کار است.

 

گلباغی، برنامه های گرامیداشت هفته کتاب دبیرخانه امور مساجد استان را نیز اعلام کرد و گفت: تقدیر از کتابداران، اعضای برتر و فعال حوزه مسجد و کتابخانه های مساجد، برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح کانون های مساجد استان، برگزاری 2 نشست تخصصی نقد کتاب در شهرستان های سنندج و بیجار، افتتاح 4 کتابخانه در شهرستان های بیجار، سنندج، کامیاران و دیواندره، اعطای مجوز فعالیت کتابخانه ای به تعداد 15 کتابخانه و اهدای کتاب به 22 کتابخانه مجوز دار در قالب کاروان کتاب از جمله برنامه های گرامیداشت هفته کتاب است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -