کتابخانه هلال بن علی(ع) یکی از غنی ترین گنجینه های فرهنگی مذهبی استان اصفهان

مسئول کتابخانه آستان مقدس هلال بن علی (ع) گفت: کتابخانه هلال بن علی(ع) یکی از غنی ترین گنجینه های فرهنگی مذهبی استان اصفهان است.

علی محمد سلطان محمدی، مسئول کتابخانه آستان مقدس هلال بن علی (ع) با بیان اینکه کتابخانه های مساجد یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی برای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد هستند، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت:کتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) در سال 1344 شمسی به همت آیت الله دربندی ، حجت الاسلام تشکری و الهیار صالح در ضلع جنوبی صحن مطهر تأسیس شده است.

 

وی ادامه داد: مخزن کتابخانه دارای نسخ چاپی به زبان های مختلف، نسخه خطی و نسخه چاپ سنگی و مجموعه ای از مجلات و نشریات ادواری صحافی شده است.

 

سلطان محمدی گفت: سالن مطالعه این کتابخانه برای برادران و خواهران به صورت مجزاست.

 

مسئول کتابخانه آستان مقدس هلال بن علی (ع) افزود: در این کتابخانه تلاش کرده ایم که در حوزه های مختلف پاسخگوی مراجعان به کتابخانه باشیم.

 

وی با تاکید بر حمایت مسئولان وخیرین از کتابخانه های مساجد افزود: کتابخانه های مساجد با در اختیار داشتن کتاب های علمی، ادبی،مذهبی،آموزشی و کمک آموزشی از نظر محتوایی بسیار غنی است.

 

سلطان محمدی تصریح کرد: برای تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید برنامه ریزی داشته باشیم و با به روز رسانی اطلاعات کتابخانه و تسریع در دسترسی و آموزش و بیمه کتابداران گام های موثر برداریم.

 

وی گفت: این کتابخانه یکی از کتابخانه های موفق شهرستان آران و بیدگل است که می توان از آن یکی از غنی ترین گنجینه های فرهنگی مذهبی استان اصفهان یاد کرد.

 

مسئول کتابخانه آستان مقدس هلال بن علی (ع) افزود: هر روز صدها نفر به این کتابخانه مراجعه می کنند و در حوزه های مختلف از کتب و نشریات موجود در ان برای فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی خود استفاده می کنند.

 

وی، با تاکید بر ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه افزود: کتابخانه های مساجد در ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار اثرگذار هستند و می توانند نوجوانان وجوانان که آینده سازان ایران اسلامی هستند را به مطالعه ترغیب کنند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -