وجود بيش‌از ده هزار کتابخانه در کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور از وجود بیش‌از ده هزار کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خبر داد.
مرتضی طاهریان امروز در یاسوج گفت: بیش‌‌از ده هزار کتابخانه شامل باز و مخزن‎‌دار در سطح کشور وجود دارد.
معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور تعداد کتابخانه‌های مخزن‌دار را پنج‌هزار و 500باب عنوان کرد و گفت: قریب به14میلیون جلد کتاب در این کتابخانه‌ها وجود دارد.
وی تعداد اعضای کانون‌های مساجد را دو میلیون نفر اعلام کرد و گفت: تعداد متفاوت بوده و با توجه به ایام تابستان و گذراندن اوقات فراغت در این کانون‌ها تعداد اعضا نیز افزایش چشم‌گیری دارند.
وی نقش مساجد در مقابله با هجمه‌های شدید دشمنان را مکانی مناسب عنوان کرد و گفت: مساجد باید به گونه‌ای باشند که پاسخگوی نیاز تمامی افراد باشند و در جذب جامعه هدف خود درست عمل کنند.
طاهریان به چند برنامه مهم اجرایی در ستاد عالی مساجد اشاره کرد و گفت: سرود روستایی به میزبانی استان هرمزگان شهرستان میناب در22بهمن‌ از برنامه‌های مهم ستاد در امسال است.
وی جشنواره قرآنی به میزبانی استان خوزستان در بهمن‌ امسال را از دیگر جشنواره‌ها عنوان کرد و گفت: جشنواره شیوه‌های نوین آموزشی دهه دوم اسفند در استان گیلان از دیگر جشنواره‌های مهم ستاد است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -