وجود بيش‌از ده هزار کتابخانه در کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور از وجود بیش‌از ده هزار کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خبر داد.
مرتضی طاهریان امروز در یاسوج گفت: بیش‌‌از ده هزار کتابخانه شامل باز و مخزن‎‌دار در سطح کشور وجود دارد.
معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور تعداد کتابخانه‌های مخزن‌دار را پنج‌هزار و 500باب عنوان کرد و گفت: قریب به14میلیون جلد کتاب در این کتابخانه‌ها وجود دارد.
وی تعداد اعضای کانون‌های مساجد را دو میلیون نفر اعلام کرد و گفت: تعداد متفاوت بوده و با توجه به ایام تابستان و گذراندن اوقات فراغت در این کانون‌ها تعداد اعضا نیز افزایش چشم‌گیری دارند.
وی نقش مساجد در مقابله با هجمه‌های شدید دشمنان را مکانی مناسب عنوان کرد و گفت: مساجد باید به گونه‌ای باشند که پاسخگوی نیاز تمامی افراد باشند و در جذب جامعه هدف خود درست عمل کنند.
طاهریان به چند برنامه مهم اجرایی در ستاد عالی مساجد اشاره کرد و گفت: سرود روستایی به میزبانی استان هرمزگان شهرستان میناب در22بهمن‌ از برنامه‌های مهم ستاد در امسال است.
وی جشنواره قرآنی به میزبانی استان خوزستان در بهمن‌ امسال را از دیگر جشنواره‌ها عنوان کرد و گفت: جشنواره شیوه‌های نوین آموزشی دهه دوم اسفند در استان گیلان از دیگر جشنواره‌های مهم ستاد است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۳۴۹ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۴۲۶۸۷ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۶ کتابخانه شهری و ۲۸۵۳ کتابخانه روستایی است و ۷۳۷۶۷۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۵۰۲۰ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۴ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۴۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -