۱۱۰ کانون فرهنگی مساجد استان بوشهر به کتابخانه مجهز شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر گفت: ۳۶۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان بوشهر فعال هستند که ۱۱۰ کانون آن به کتابخانه مجهز شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حمیده ماحوزی عصر امروز در جمع کارکنان و مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با بیان اینکه مساجد جایگاه مهمی در عرصه اجتماع دارد اظهار داشت: مساجد همواره به عنوان مرکز تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی بوده که لازم است از این مرکز مهم دینی درعرصه فرهنگی هنری بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه 360 کانون فرهنگی هنری هنری در مساجد استان بوشهر ایجاد شده گفت: اکنون 35 درصد مساجد استان بوشهر به کانون‌های فرهنگی هنری مجهز هستند که 110 کانون آن دارای کتابخانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای یک‌هزار مسجد است افزود: دراین مساجد کانون‌های تخصصی،  مجتمع وخانه دیجیتال و خانه نور راه‌اندازی شده است.

ماحوزی با بیان اینکه کانون‌های مساجد ، پایگاهی منجسم و موثر در ترویج فرهنگ دینی هستند گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد جایگاه مهمی در بهره‌وری اوقات فراغت جوانان  و نوجوانان نقش مهمی دارند که این مهم سبب جذب آنان به مسجد می‌شود.

وی با بیان اینکه مساجد در دوران‌های مختلف نقش مهمی در اجتماع و جامعه داشته است افزود: مساجد در زمان دوران دفاع مقدس پایگاهی برای مشارکت‌های مردمی  محسوب می‌شد که اکنون این مراکز دینی  محل مناسبی برای ارائه برنامه‌های متنوع برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر با اشاره اینکه  این کانون‌ها ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگ و هنر دارند تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگ و هنر دارند که باید از این ظرفیت حداکثر بهره‌برداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به امکانات لازم تجهیز می‌شود خاطرنشان کرد: تقویت فعالیت‌ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از اولویت‌های برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است  که در این راستا این کانون‌ها به امکانات جدید تجهیز می‌شود.

دراین نشست حجت السلام سعید اشرافی بعنوان سرپرست دبیرخانه هماهنگی امور مساجد استان بوشهر معرفی و از خدمات علی اکبر مزارعی در این مسئولیت قدردانی شد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۸۴۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۴ کتابخانه شهری و ۲۸۴۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۷۰۳۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۵۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -