ثبت ۳۲ کتابخانه باز جدید در کانون های مساجد خراسان شمالی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از ثبت ۳۲ کتابخانه باز جدید  در کانون های مساجد استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی گفت: 32 کتابخانه باز در سایت اداره کل کتابخانه های ستاد عالی مساجد  کشور ثبت شده  که مجموعا آمار این کتابخانه به 46 باب  رسیده که  تا پایان سال نیز به این تعداد افزوده خواهد شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال تا کنون تعداد کتابخانه های  باز  15 باب بوده  است.

وی 46 باب کتابخانه باز مذکور را مستقر در  14 کانون شهرستان مانه و سملقان،  5 کانون جاجرم، 4 کانون بجنورد، 6 کانون  اسفراین، 5 کانون شیروان، 9 کانون فاروج  و نیز 3 کانون گرمه  اعلام کرد.

شیرازیان همچنین اعلام کرد: تا پایان سال این تعداد به 50 باب کتابخانه باز کانون افزایش می یابد.

گفتنی است، براساس اعلام کارشناس فرهنگی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی علاوه بر این کتابخانه های باز  هم اکنون  130 کتابخانه  مخزن دار دارای مجوز  نیز در کانون های استان فعال است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -