کتابخانه تخصصی کانون‌های مساجد گلستان راه‌اندازی می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون‍‌های فرهنگی و هنری مساجد گلستان گفت: کتابخانه مخزن‌دار تخصصی کانون‌های مساجد استان گلستان ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مهدی بیکی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه و جلسه توجیهی اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان با اشاره به برنامه‌های امسال کانون‌های مساجد اظهار داشت: ایجاد و راه‌اندازی کتابخانه مخزن‌دار، برگزاری دوره‌های اندیشه‌های آسمانی، دوره سفیران آسمانی ویژه ائمه جماعت، حمایت هسته‌های پژوهش، مشارکت در طرح 1449، ارائه تفسیرکوتاه، اجرای همایش تکریم طرح تلاوت نور و برگزاری جلسه قرائت نهج‌البلاغه در کانون‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های سال 94 کانون‌های مساجد استان گلستان است.

وی افزود: فعالیت تخصصی نخبگان عشایری و روستایی، حمایت از توانمندی نخبگان، آموزش نویسندگی، رتبه‌بندی کانون‌ها، دوره برای آموزش کانون‌های جدید تاسیس تا سقف 200 کانون از دیگر برنامه‌های کانون‌ها است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گلستان همچنین درباره اعتبارات کانون های فرهنگی و هنری مساجد تصریح کرد: اعتبارات امسال کانون های مساجد استان گلستان نسبت به سال گذشته بین 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: بودجه موجود برای کار فرهنگی ناچیز است و باید خود کانون‌ها ازظرفیت‌های خود استفاده کنند.

بیکی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی مختلف، گفت: باید در کار فرهنگی خود شاکله ایجاد کنیم و یک مهندسی فرهنگی انجام دهیم.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان با بیان اینکه مهندسی فرهنگی همان اندازه سنجی در حوزه فرهنگ است، اظهار داشت: انسان علاوه بر اینکه باید با مبانی دینی، قرآنی و معرفتی آشنا باشد باید بتواند زمان، مکان، محیط و مخاطب را شناسایی کند و متناسب با ذائقه آن برنامه‌ریزی کند.

وی افزود: سخت‌ترین قسمت مدیریت فرهنگی، مدیریت نفس است و کسی که بتواند نفس خود را به خوبی مدیریت کند در کار خودش موفق است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -