برگزاري مسابقه كتابخواني ويژه اوقات فراغت در كانون ژرفای اندیشه ساري

مديرمسئول كانون فرهنگي و هنري ژرفای اندیشه مسجد امام حسين(ع) شهرستان ساري از برگزاری مسابقات کتابخوانی در موضوعات مختلف برای عموم علاقه مندان به ویژه اعضای اين كانون همزمان با اجراي طرح اوقات فراغت خبر داد.

سیدمحمد موسوی، مديرمسئول كانون فرهنگي و هنري ژرفای اندیشه مسجد امام حسين(عليه السلام) شهرستان ساري  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري شبستان ضمن برشمردن اهميت برنامه ريزي براي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، اظهار داشت:  برنامه ريزان كانون هاي فرهنگي و هنري بايد با ايجاد تنوع در فعاليت هاي تابستان، زمينه جذب بيش از پيش نسل جوان را به مساجد فراهم نمايند.

وي با اشاره به اينكه امروزه كتاب و كتابخواني كمتر مخاطب دارند، گفت: فعالين اين كانون در برنامه ريزي اوقات فراغت به جهت ترويج فرهنگ مطالعه در بين دانش آموزان و دانشجويان، برگزاري مسابقات كتابخواني را در دستور كار قرار دادند.

موسوي با بيان اينكه مسابقه کتابخوانی با موضوعات متعدد در فصول مختلف سال در اين كانون برگزار  مي شود، خاطرنشان كرد: پیوند برنامه هاي مختلف مسجد نظير اوقات فراغت با كتابخواني و مسابقاتي در اين حوزه، زمینه انس بيشتر اعضای کانون  را با کتاب فراهم مي نمايد.

وي در بخش ديگر اين گفتگو از برنامه ريزي براي برپايي كلاس هاي طراحي، نقاشي و آموزش كامپيوتر در اين كانون خبر داد و گفت: همچنين كلاس هاي ورزشي نظير پينگپنگ، طناب كشي، فوتسال نيز در اين كانون به مناسبت اجراي طرح آسماني ها«اوقات فراغت» برگزار مي شود.

موسوي افزود: برنامه اردويي نيز در تابستان امسال براي گذران فراغت نوجوانان و جوانان تدارك ديده شده است.

 

پايان پيام/


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -