كتاب جلوه هاي حماسي و عرفاني در حادثه عاشورا روانه بازار نشر شد

همزمان با ايام عزاداري سيدالشهدا امام حسين(ع) كتاب جلوه هاي حماسي و عرفاني در حادثه عاشورا برگرفته از كتاب حماسه و عرفان آيت الله جوادي آملي در كتابخانه شهيد يوسف يونسي كانون امام جعفرصادق(ع) روستاي متانكلا قائمشهر چاپ و توزيع شد.

خسرو نجفي، مديرمسئول كانون فرهنگي و هنري امام جعفرصادق(عليه السلام) روستاي متانكلا شهرستان قائمشهر امروز(28مهر) به خبرنگار خبرگزاري شبستان در ساري گفت: كتاب جلوه هاي حماسي و عرفاني در حادثه عاشورا برگرفته از كتاب حماسه و عرفان  حضرت آيت الله جوادي آملي به همت كتابخانه اين كانون و پايگاه مقاومت شهيد يونسي به مناسبت محرم 1437 چاپ و توزيع شد.
 

وي با بيان اينكه کتاب کوثر کربلا شامل مجموعه ای از سخنرانی های آیت الله جوادی آملی در دهه های محرم در شهرستان آمل است، اظهار داشت: معرفي منابع غني ديني بدور از خرافات و شبهات به اقشار مختلف مردم جهت آشنايي آنها با ابعاد مختلف قيام عاشورا و نهضت امام حسين(عليه السلام) از جمله اهداف چاپ اين كتاب بوده است.

 

نجفي، از جمله بخش هاي اين كتاب را جلوه هاي حماسي عاشورا، جلوه هاي عرفاني عاشورا، يادخدا، نماز، ايثار و نثار،اخلاص و تحصيل رضايت پروردگار، توكل، محضر الهي، صبر و تسليم، فلسفه زيارت و عزاداري، رمز جاودانگي حماسه حسيني و فاتح نهايي، برشمرد.

 

وي با بيان اينكه محرم سال گذشته كتاب رخدادهاي كربلا به همت كتابخانه اين كانون در تيراژ يكهزار جلد چاپ و توزيع شد، خاطرنشان كرد: كتابخانه شهيد يوسف يونسي كانون فرهنگي هنري امام جعفرصادق(عليه السلام) در مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) از سال 57 تاكنون در جهت پيوند مردم با كتاب و كتابخواني فعاليت مي كند.

 

نجفي با بيان اينكه اين كتابخانه اهدايي خانواده معظم شهيد يوسفي است و علاوه بر اهالي  روستاي متانكلا، به ديگر روستاهاي اطراف نيز خدمات كتابخانه اي ارائه مي دهد، گفت: به جهت رفاه حال كتابخوانان بناي اين كتابخانه در دست تعمير و بازسازي است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -