برگزاری نشست کتابخوان ویژه فعالان مسجد در قزوین

  خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از برگزاری نشست کتابخوان ویژه فعالان مسجد، پنجم بهمن ماه در قزوین خبر داد.  
حجت الاسلام علی رمضانی در گفتگو با خبرنگار شبستان در قزوین بیان کرد: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی، برنامه های مختلفی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در راستای ارتقاء سطح مطالعه صورت می گیرد.
 
وی ادامه داد: یکی از این برنامه ها که با مشارکت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، اداره کل کتابخانه های عمومی و مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می شود، نشست کتابخوان ویژه فعالان مساجد است که دوشنبه پنجم بهمن ماه در سالن اجتماعات نمایشگاه های بین المللی قزوین دایر می شود.
 
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین اضافه کرد: این نشست با حضور جوانان فعال مساجد و ائمه جماعات با موضوع نماز و دین برگزار می شود که در واقع این برنامه در حاشیه نمایشگاه عطر حضور ویژه بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز صورت می گیرد.
 
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مساجد نقش مهمی در فرهنگ سازی مباحث مختلف دارند بنابراین از این ظرفیت می توان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه نیز استفاده کرد که برگزاری نشست کتابخوان با حضور ائمه جماعات و فعالان مسجدی موجب می شود تا این قشر بیش از پیش نسبت به ترویج امر کتابخوانی در جامعه همت گمارند.
 
حجت الاسلام رمضانی یادآور شد: امیدواریم با برگزاری اینگونه برنامه ها مطالعه در جامعه ما به ویژه در قشر نوجوانان و جوان بیش از پیش نهادینه شود.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -