قلعه خان خراسان شمالی، روستای برتر دوستدار کتاب

روستای قلعه خان از توابع شهرستان مانه ‌و سملقان، به عنوان روستای برتر دوستدار کتاب در کشور معرفی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: در این طرح از بین 800 روستای راه یافته به مرحله داوری، 10 روستا از جمله قلعه خان، به عنوان روستای برتر دوستدار کتاب کشور معرفی شد.

هاشم شیرازیان افزود: به این 10 روستای برتر دوستدار کتاب 500 میلیون ریال برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و 300 میلیون ریال نیز برای تجهیز کتابخانه‌های موجود اهدا خواهد شد.

۲۴۰ کانون‌ فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، دارای کتابخانه باز و مخزن دار هستند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -