تعداد کتابخانه های مجوز دارکانون های مساجد کردستان به ۴۷ باب رسید

مسئول امورمساجد کردستان از اعطای مجوز کتابخانه به ۱۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان در سال ۹۴ خبر داد و گفت: با این احتساب تعداد کانون های کتابخانه دار به ۴۷ باب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، کامل گلباغی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افتتاح کتابخانه در فضای فرهنگی مساجد نقطه عطفی در راستای تجهیز این پایگاه های مردمی در مقابله با توطئه فرهنگی دشمنان است، گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه موجب توسعه همه جانبه کشوراست.

 وی عنوان کرد: توجه و تجهیز کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در روستاها موجب افزایش فضای مطالعه و بالا بردن دانش افراد می شود.

وی با بیان اینکه کانون های مساجد، ظرفیت های بالقوه ای در راستای تقویت و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارند، بیان کرد: مساجد به عنوان پایگاه های مردمی در جبهه جگ نرم دشمن قرار دارند که تجهیز این پایگاه ها توسعه کشور را به دنبال دارد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد کردستان با بیان اینکه ۳۷ کتابخانه مجوز دار در کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان فعالیت داشتند، افزود: در سال ۹۴ نیز ۱۰ کتابخانه دیگر به کانون های سطح استان اضافه شد که تعداد کتابخانه های دارای مجوز را به ۴۷ باب رساند.

گلباغی ادامه داد: تجهیز این کتابخانه‌ها به تازه‌های نشر و آموزش کتابداران از جمله اهدافی است که در راستای تقویت و توسعه فرهنگ کتابخوانی در مساجد در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد کرد: علاوه به این تعداد کتابخانه مجوز دار در تمامی کانون های استان که بالغ بر ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد می شود کتابخانه های روباز دایر است و اعضای کانون های مساجد از آنها بهره می گیرند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -