افزایش کتابخانه های مجوز دارکانون های مساجد دیر

مسئول امور مساجد شهرستان دیر از اعطای مجوز 5 کتابخانه به کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان دیر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا شعرانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مصاف 24 ، گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه موجب توسعه همه جانبه کشور است.

 وی عنوان کرد: توجه و تجهیز کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در روستاها موجب افزایش فضای مطالعه و بالا بردن دانش افراد می شود.

وی با بیان اینکه کانون های مساجد، ظرفیت های بالقوه ای در راستای تقویت و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارند، گفت: مساجد به عنوان پایگاه های مردمی در جبهه جگ نرم دشمن قرار دارند که تجهیز این پایگاه ها توسعه کشور را به دنبال دارد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد دیر بیان کرد: علاوه به این تعداد کتابخانه مجوز دار در تمامی کانون های شهرستان دیر بالغ بر 16 کانون فرهنگی هنری مساجد کتابخانه های روباز دایر است و اعضای کانون های مساجد از آنها بهره می گیرند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -