کتابخانه‌های مساجد در ارتقای سطح سواد دینی جامعه مؤثر هستند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج گفت: کتابخانه‌های مساجد یکی از ابزارهای اصلی توسعه فرهنگی و دینی در جوامع کنونی هستند که می‌توانند در ارتقای سطح سواد دینی جامعه بسیار مؤثر باشند.

حجت‌الاسلام علی‌محسن منتشلو، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در گفت‌وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: کتابخانه‌های مساجد یکی از ابزارهای اصلی توسعه فرهنگی و دینی در جوامع کنونی است و می‌تواند در ارتقای سطح سواد دینی جامعه بسیار مؤثر باشد.

وی افزود: وظیفه اساسی کتابخانه دینی فراهم کردن تمامی منابع دینی و مذهبی مورد لزوم برای رفع نیازهای اقشار مختلف جامعه است تا بتواند از طریق مطالعه آنها نیازهای فرهنگی، دینی و مذهبی خود را رفع کرده و به صورتی سالم اوقات فراغت خود را پر کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سنندج مطالعه و کتاب را عامل مهمی در رشد فردی و اجتماعی دانست و بیان کرد: با توجه به بافت خاص فرهنگی، دینی و مذهبی استان خود نیاز به تشکیل کتابخانه تخصصی داریم که طیف‌های متنوع افراد بتوانند از آن استفاده کنند.

وی از کتابخانه در مساجد به عنوان مرجع فرهنگی برای افراد ذکر و اعلام کرد:  کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد با ارتقای فرهنگ کتابخوانی موجب توسعه فرهنگ دینی در جامعه می‌شوند.

حجت‌الاسلام منتشلو عنوان کرد: وظیفه اساسی کتابخانه دینی فراهم کردن تمامی منابع دینی و مذهبی مورد لزوم برای رفع نیازهای اقشار مختلف جامعه است تا بتواند از طریق مطالعه آن‌ها نیازهای فرهنگی، دینی و مذهبی خود را رفع کرده و به صورتی سالم اوقات فراغت خود را پر کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سنندج مطالعه و کتاب را عامل مهمی در رشد فردی و اجتماعی دانست و یادآور شد: با توجه به بافت خاص فرهنگی، دینی و مذهبی استان خود نیاز به تشکیل کتابخانه تخصصی داریم که طیف‌های متنوع افراد بتوانند از آن استفاده کنند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -