اجرای طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری در کانون آل یاسین

مدیر کانون فرهنگی هنری کانون آل یاسین مسجد جامع شهر تاکستان از اجرای طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری در این کانون خبر داد.  

تقی نصیری در گفتگو با خبرنگار شبستان در قزوین بیان کرد: کتابخانه کانون آل یاسین دارای 6 هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف و متنوع است که به طور متوسط روزانه حدود 15 نفر به کتابخانه کانون مراجعه کرده و کتاب به امانت می گیرند.

 
وی ادامه داد: بیشترین کتاب های مورد توجه از سوی مراجعه کنندگان به کتابخانه ما کتاب های مذهبی و درسی است.
 
مدیر کانون فرهنگی هنری کانون آل یاسین مسجد جامع شهر تاکستان اضافه کرد: با توجه به اینکه امر مطالعه لازمه افزایش دانش و آگاهی هر فرد است ما برای اینکه دانش افراد در حوزه های مختلف ارتقا یابد به ویژه در خصوص مخاطبان خود در کانون آل یاسین که بیشتر جوانان و نوجوانان هستند برنامه های را برای جذب افراد به کتابخانه کانون اجرا کرده ایم.
 
وی عنوان کرد: ما در کلاس های تابستانی، کلاس های مهدویت و کرسی های آزاداندیشی که برگزار کردیم سعی کردیم که افراد به سمت مطالعه و استفاده از کتابخانه کانون تشویق کنیم همچنین مسابقات کتابخوانی مختلفی را هم برگزار می کنیم.
 
نصیری تصریح کرد: یکی از برنامه های ما اجرای طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری است که تاکنون چندین دوره برگزار شده و چهار کتاب شهید مطهری به مسابقه گذاشته شده است که تعداد شرکت کنندگان در هر بار برگزاری این طرح افزایش یافته به طوری که در سری اول اجرای این طرح 50 نفر شرکت کردند، در سری دوم 70 نفر و این تعداد در هر دوره افزایش یافته است.
 
وی خاطر نشان کرد: در این طرح هر ماه یک کتاب از آثار شهید مطهری معرفی شده و سپس  کتاب را توزیع کرده و در نهایت آزمونی گرفته می شود، شرکت کنندگان در این مسابقه کتابخوانی اعضای کانون و اقشار مختلف مردم هستند.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۴ کتابدار از ۷۳۰۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۰۸۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۹۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۶۹۶ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -