کتابداران نمونه کتابخانه های مساجد لرستان تجلیل می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، با اشاره به فعالیت ۱۰۰ کتابخانه مسجد در استان، گفت: به مناسبت هفته کتاب کتابداران نمونه تجلیل می شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، حجت الاسلام سید علی موسوی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان امروز(24 آبان) در جمع خبرنگاران، با برشمردن برنامه های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت هفته کتاب، افزود: هم اکنون 100 کتابخانه در مساجد استان لرستان راه اندازی شده است.

 

وی عنوان کرد: از مجموع کتابخانه های مساجد استان لرستان تعداد 59 کتابخانه مسجد دارای مجوز رسمی فعالیت هستند.

 

حجت الاسلام موسوی، نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را از برنامه های کتابخانه های مساجد خواند و اظهارداشت: ارائه کتب به فعالان مسجد و فراهم شدن بستری برای رونق فعالیت های مسجد محور از دیگر برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

وی بیان کرد: به مناسبت هفته کتاب از کتابداران نمونه کتابخانه های مساجد استان در همه شهرستان ها تجلیل خواهد شد.

 

مسئول دبیرخانه کانون ها فرهنگی هنری مساجد لرستان،با اشاره به اینکه مراسم تجلیل از کتابداران مساجد شهر خرم آباد در بیت امام جمعه خرم آباد برگزار می شود، ابراز کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با شهرستان های استان لرستان مراسم تجلیل از کتابداران هر شهرستان در دفاتر ائمه جمعه برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: همچنین به مناسبت هفته کتاب بالغ بر چهار هزار و 500 جلد کتاب در بین کتابخانه های مساجد استان توزیع خواهد شد.

 

حجت الاسلام موسوی، افزود: برگزاری مسابقه کتابخوانی، بازدید از کتابخانه های مساجد، دیدار با ائمه جمعه و آموزش کتابداران از دیگر برنامه های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان در طول هفته کتاب است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار کرد: آموزش کتابداران کتابخانه های مساجد استان در دو سرفصل شامل آموزش مهر مساجد و کتابداری برگزار می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -