برپایی نمایشگاه کتاب در کانون های فرهنگی وهنری مساجد کردستان

مسئول دبیرخانه هیات نظارت برکانون های فرهنگی وهنری مساجد کردستان از برپایی نمایشگاه کتاب در کانون های مساجد در این استان خبر داد.

کامل گلباغی مسئول دبیرخانه هیات نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان  در سنندج گفت: نمایشگاه کتاب در کانون های فرهنگی و مساجد استان به مناسبت هفته کتاب با موضوعات دینی، فرهنگی، اجتماعی برپا می شود.

 

وی با اشاره به برنامه های کانون های مساجد در هفته کتاب، افزود: تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی، توزیع 130 کارتن کتاب در کانون های تازه تاسیس در سطح استان، درج مقالات پیرامون کتاب و کتابخوانی در رسانه های گروهی از جمله برنامه های کانون های مساجد است.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: برگزاری دوره آموزشی برای کتابداران در کانون های مساجد و دیدار مسئولان با اعضای کانون ها و رفع مشکلات آنها از دیگر برنامه های کانون های مساجد استان است.

 

گلباغی در ادامه با اشاره به تعداد عنوان کتاب در کانون های مساجد کردستان، افزود: حدود 368 هزار و 300 عنوان کتاب در کتابخانه های کانون های مساجد سطح استان موجود است.

 

وی افزود: از این تعداد 368 هزار و 300 عنوان کتاب تعداد 179 هزار و 900 عنوان در کانون های روستاها و 188 هزار و 400 عنوان در کانون شهرها وجود دارد.

 

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان اظهار داشت: در تمام کانون های مساجد استان 31 هزار و 400 نفر عضو کانون های مساجد در استان هستند.

 

وی بیان کرد: از این تعداد 31 هزار و 400 نفر عضو کانون های استان تعداد هفت هزار و 850 نفر عضو در شهر و 23 هزار و 550 عضو در روستاها هستند.

 

گلباغی در ادامه با اشاره اهمیت کتابخوانی در جامعه، افزود: تمامی مسئولان باید با آگاه سازی و اطلاع رسانی در بین اقشار مختلف جامعه را به سمت کار مطالعه کتاب و کتابخوانی تشویق کنند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: کتاب، کتابخوانی و مطالعه در رشد شاخص های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و آموزشی جامعه نقش انکار ناپذیری دارد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -