بر پایی نمایشگاه کتاب در کانون فرهنگی و هنری حکیم سنندج

نمایشگاه کتاب امروز(۲۵آبان ) در کانون فرهنگی و هنری حکیم در اداره کل زندان های سنندج به مناسبت هفته کتابخوانی برپا شد.

کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان، امروز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه کتاب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج، گفت: کتاب زینت دهنده هر جامعه است و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باید بیشتر از گذشته در اقشار مختلف مردم نهادینه شود.

 

وی افزود: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور مان با توجه به پیشینه غنی فرهنگی که داریم پایین است و این زیبنده کشور عزیزمان با این تمدن غنی نیست.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: اگر  جامعه ی با کتاب و کتابخوانی مانوس نباشد، باعث زیان هایی به آن جامعه می‌شود و باید در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش زیادی انجام شود.

 

گلباغی با اشاره به اینکه کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است، افزود: کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است که توسط آن فرهنگ و دانش انسان ها روز به روز بالا می‌رود بنابراین باید همه افراد جامعه را به سمت کتابخوانی هدایت کنیم.

 

وی در ادامه با بیان اهمیت کتابخوانی در زندان ها برای زندانیان افزود: مسئولان زندان تلاش کنند بیشتر از گذشته بخشی از فعالیت های زندانیان را به کتاب خواندن اختصاص دهند زیرا کتاب خوانی باعث افزایش دانش و آگاهی آنها می شود.

 

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان تصریح کرد: بسیاری از این زندانیان به دلیل عدم آگاهی از هنجارهای اجتماعی  مرتکب جرائم شده اند، بنابراین کتاب خواندن خود موجب کاهش آسیب اجتماعی می شود.

 

وی در ادامه بابیان اینکه کانون های مساجد استان در راستای فرهنگ کتاب خوانی قدم های مثبتی برداشته است، اذعان کرد: در اکثریت کانون های مساجد استان کتابخانه دایر است تا اعضای کانون ها از این کتاب ها استفاده کنند.

 

گلباغی در پایان از زحمات مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری حکیم اداره زندان های سنندج قدر دانی کرد و یاد آور شد: امیدواریم بتوانیم در حد توانمان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان تلاش کنیم.

 

گفتنی است، برپایی نمایشگاه کتاب در کانون فرهنگی وهنری مساجد اداره زندان های سنندج با تعداد پنج هزار جلد کتاب با تخفیف 30 درصد از امروز به مدت یک هفته به مناسبت هفته کتابخوانی دایر است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -