وقف ۲۴عنوان کتاب به کانون امام مالک در روستای هویه سنندج

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از وقف ۲۴ عنوان کتاب از طرف خانواده مرحوم سید محمود حسینی نسب به کانون امام مالک روستای هویه از توابع شهرستان سنندج خبر داد.

کامل گلباغی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج گفت: این تعداد ۲۴عنوان کتاب توسط خانواده مرحوم سید محمود حسینی نسب به کانون امام مالک مسجد محمد رسول الله روستای هویه وقف کردند.

وی با بیان اینکه تمام موضوعات 24عنوان کتاب دینی است،افزود:این 24عنوان کتاب وقفی موضوعات آن دینی شامل فقه،اصول ،عقایدو احکام امام شافعی (رضی الله عنه)،فلسفه ،تاریخ سادات است .

این مقام مسئول اظهار داشت: ارزش ریالی این تعداد کتاب وقف شده بالغ بربیش از  20 میلیون  ریال می باشد که از کتاب های ارزشمند ودارای مفاهیم معنوی اهل سنت می باشد.

وی افزود: مرحوم سید محمود حسینی نسب از عالمان برجسته استان که تمام عمرشان را در خدمت قرآن و دین صرف کردند و در این راه نیز شاگردان زیادی را برای ترویج فرهنگ قرآنی ودینی تربیت کردند.

گلباغی تصریح کرد: امیدواریم خیرین زیادی در راستای سنت حسنه وقف کتاب وکتابخوانی به کانون های فرهنگی وهنری مساجد قدم بردارند که این کار اجر دونیوی واخروی به دنبال دارد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان در ادامه با بیان اینکه در کنار مساجد وجود کتابخانه ها ضروری است، افزود: در کنار مساجد وجود کتابخانه ها ضروری  است وجود کتابخانه مهمترین عنصر برای آگاه سازی ورشد انسانها است زیرا در قالب آگاهی که انسانها به پیشرفت وتوسعه دست می یابند.

 

وی در پایان با قدر دانی از خیرین که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی قدم برمی دارند،خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با تشویق و تبلیغ و اقفان خیر در راستای اهدا کتاب و کتابخوانی قدم های زیادی برداریم زیرا که دین سلام مکتب علم و دانش است و مسلمانان را به دانش اندوزی توصیه می‌کند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -