فعالیت 14 کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد دیر

مسئول امور مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر از فعالیت 14 کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان دیر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلام رضا شعرانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مطاف 24 ، اظهار داشت: 14 کتابخانه در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان دیر فعالیت می کنند که از این تعداد 10 کتابخانه شهری و 4 کتابخانه روستایی است.

وی گفت: از این تعداد کتابخانه ها 5 کتابخانه مجوز دار رسمی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناطق شهری و روستایی فعالیت می کنند.

وی افزود: 15 هزار 381 جلد کتاب در کتابخانه های مساجد شهرستان دیر وجود دارد که این کتاب ها توسط کتابداران در اختیار اعضاء کتابخانه قرار می گیرد.

شعرانی تصریح کرد: تعداد 14 کتابخانه در مساجد شهرستان فعال است که بیش  1800 نفر عضو دارد.

مسئول امور مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر گفت: کانون های مساجد پرچم دار فعالیت های فرهنگی و هنری در هر منطقه هستند که نقش آن ها در روستاها به عنوان تنها مرکز فرهنگی بسیار مهم است.

شعرانی خاطرنشان کرد: همکاری مسئولین در تدوین آیین نامه و قانون برای حمایت از کتابخانه های مساجد همانند کتابخانه های عمومی ضروری است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۸۴۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۴ کتابخانه شهری و ۲۸۴۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۷۰۳۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۵۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -