کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان با اشاره به اینکه کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است، گفت: کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است که توسط آن فرهنگ و دانش انسان‌ها روز به روز بالا می‌رود بنابراین باید همه افراد جامعه را به سمت کتابخوانی هدایت کنیم.
کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: کتاب زینت دهنده هر جامعه است و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باید بیشتر از گذشته در اقشار مختلف مردم نهادینه شود.

وی افزود: متأسفانه سرانه مطالعه در کشورمان با توجه به پیشینه غنی فرهنگی که داریم، پایین است و این زیبنده کشور عزیزمان با این تمدن غنی نیست.

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان بیان کرد: مأنوس نشدن جامعه با کتاب و کتابخوانی باعث زیان‌هایی زیادی به آن جامعه می‌شود و باید در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش زیادی انجام شود.

گلباغی با اشاره به اینکه کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است، افزود: کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است که توسط آن فرهنگ و دانش انسان‌ها روز به روز بالا می‌رود بنابراین باید همه افراد جامعه را به سمت کتابخوانی هدایت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب با تعداد پنج هزار جلد کتاب و تخفیف ۳۰ درصد برای زندانیان افزود: مسئولان زندان تلاش کنند بیشتر از گذشته بخشی از فعالیت‌های زندانیان را به کتاب خواندن اختصاص دهند، چراکه کتاب خوانی باعث افزایش دانش و آگاهی آنها می‌شود.

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان عنوان کرد: بسیاری از این زندانیان به دلیل عدم آگاهی از هنجارهای اجتماعی  مرتکب جرائم شده اند، بنابراین کتاب خواندن خود موجب کاهش آسیب اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه کانون‌های مساجد استان در راستای فرهنگ کتاب‌خوانی قدم‌های مثبتی برداشته است، عنوان کرد: در اکثریت کانون‌های مساجد استان کتابخانه دایر است تا اعضای کانون‌ها از این کتاب‌ها استفاده کنند.

گلباغی در پایان از زحمات مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری حکیم اداره زندان های سنندج قدردانی کرد و یادآور شد: امیدواریم بتوانیم در حد توانمان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان تلاش کنیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -