اهدای ۴۰۰جلد کتاب به چهار کانون مساجد کردستان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان،از اهدای ۴۰۰جلد کتاب به چهار کانون مساجد استان خبر داد.

کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان، با بیان این مطلب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج،گفت:تعداد این 400جلد کتاب توسط حاج ایرج فرد  به چهار روستای کانون مسجد استان اهدا شد.

 

وی افزود: این 400جلد کتاب به کانون ماموستا هژار ،کانون شیخ صابر ،کانون شهید جلال نیک نفس وکانون وحدت اهدا شده است.

 

این مقام مسئول با اشاره به موضوعات کتاب ها ،اظهار داشت: این کتاب های اهدایی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و دینی است .

 

وی اذعان کرد: هدف اهدا کتاب توسط حاج ایرج فرد در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در روستاها وجذب بیشتر جوانان و نوجوانان به کتاب  می باشد.

 

گلباغی در ادامه با اشاره به کتاب های  موجود در کانو نهای مساجد استان بیان کرد: حدود 368 هزار و 300 عنوان کتاب در کتابخانه های کانون های مساجد سطح استان موجود است.

 

وی افزود: از این تعداد 368 هزار و 300 عنوان کتاب تعداد 179 هزار و 900 عنوان در کانون های مساجد روستاها و 188 هزار و 400 عنوان در کانون مساجد شهرها وجود دارد.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان در پایان با قدر دانی از اهدا کنندگان کتاب ،خاطرنشانکرد: امیدواریم بتوانیم با تشویق و تبلیغ واقفان خیر در راستای اهدا کتاب و کتابخوانی قدم های زیادی برداریم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -