400 نرم افزار کتابخانه ای به کتابخانه های مساجد ارسال می شود

افتتاح 300 کتابخانه در مساجد و ارسال 400 نرم افزار کتابخانه ای به کتابخانه ها از برنامه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد در پانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران است. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ابوالفضل هاشمی، مدیر کل کتابخانه های مساجد کشور، در گفت و گو با ستاد خبری پانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، سایر برنامه های این کانون را نیز برشمرد. وی گفت: عضویت رایگان در این کانون ها، خرید و ارسال 20 میلیارد ریال کتاب کمک آموزشی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال همزمان کتاب بصورت سمبلیک و در قالب کاروانی متشکل از 30 کامیون به 30 استان کشور، چاپ پوستر هفته کتاب متناسب با جامعه کتابخانه ای مساجد، از جمله این برنامه هاست.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -