وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خبرگزاری شبستان و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بازدید کرد جانمایی عادلانه کتابخانه‌های مساجد در کشور ستودنی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در ساختمان ستاد عالی نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، از بخش‌های مختلف آن، بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار در جریان فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف خبرگزاری شبستان و معاونت های مختلف ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار گرفت.

 

وی در معاونت آموزش و پژوهش این ستاد در جریان طرح‌های «تفسیر همراه» و «تلاوت نور» قرار گرفت و ضمن مطلوب دانستن این فعالیت‌ها، نسبت به چاپ قرآن قزوینی توصیه کرد و گفت: این قرآن بسیار ارزشمند یکی از زیباترین قرآن‌های جهان اسلام است که با همکاری 30 تهذیب‌کار در مدت 10 سال با خط قزوینی معروف به «معجزنگار» به رشته تحریر درآمده است و نزدیک به 570 تهذیب‌نگار کار تزیین آن را به انجام رسانده اند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادامه داد: ضمنا این قرآن، حاصل هنر ایرانی است و خط آن از عثمان طه نیز، بسیار زیباتر است و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه ملی با همکاری یکدیگر، روند چاپ آن را پیگیری کنند.

 

بنابر این گزارش، مقرر شد تعداد مورد نیاز از این قرآن، چاپ و در اختیار مساجد قرار گیرد.

 

این گزارش می‌افزاید، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با حضور در معاونت فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری از بخش‌های مختلف و برنامه‌های آن بازدید کرد و ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه‌های این ستاد به ارایه توضیحاتی در مورد تعداد و پراکندگی کتابخانه‌های مساجد در سراسر کشور پرداخت که صالحی امیری نیز در ادامه توزیع عادلانه این کتابخانه‌ها را در کشور ستود.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید خود از ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از معاونت امور مالی بازدید کرد و ابتکار این معاونت در به‌روزرسانی واریزها و پرداخت‌ها تجلیل کرد.

 

صالحی امیری همچنین با حضور در خبرگزاری شبستان، با سردبیر و دیگر مسوولان این خبرگزاری به گفت و گو پرداخت و در جریان کم و کیف اخبار منتشر شده در آن قرار گرفت.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۰۷۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۹ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۳۲۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۷۹۸۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -