اهدای 737 جلد کتاب به کانونهای مساجد و کتابخانه های سطح شهرستان اورامانات

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد گفت: از ابتدای سال 95 تا کنون تعداد 737 جلد کتاب با اعتباری بیش از 82 میلیون ریال به کانون های فرهنگی مساجد، مدارس، کتابخانه های مردمی و نهادهای فرهنگی شهرستان اهدا گردیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اورمانات، سردار خالدی گفت: از ابتدای سال 95 تا کنون تعداد 737 جلد کتاب با اعتباری بیش از 82 میلیون ریال به کانون های فرهنگی مساجد، مدارس، کتابخانه های مردمی و نهادهای فرهنگی شهرستان اهدا گردیده است.

 وی هدف از این مهم را توسعه فعالیت های فرهنگی، اهمیت کتاب و کتابخوانی، بالا بردن سطح آگاهی جامعه و بالا بردن نرخ مطالعه و کمک به تجهیز کتابخانه های روستایی عنوان کرد.

 خالدی به یکی از اهداف مهم توسعه ی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های مرزی اشاره کرد و ادامه داد : در همین راستا تاکنون تعداد 11 جلد کتاب در قالب رمان، مجموعه شعر،، داستان های کودک ، دیوان و ترجمه قرآن وگلستان سعدی به زبان هورامی از نویسندگان و مولفان و فعالان فرهنگی ادبی شهرستان رونمایی شده است.

وی همچنین بیان کرد: مطالعه بهترین راه رسیدن به علم است و در عصر اطلاعات که نبرد اندیشه ها و مغزهاست، نمی توان با همان روشهای قدیمی پیش رفت لذا استفاده از ابزارهای جدید و ایده های نو لازم و ضروری است.

 مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد در خاتمه یادآور شد: نقش کتاب در هدایت، رستگاری، و پیشرفت علمی و فرهنگی انسان ها و جامعه بشری بسیار تعیین کننده است و اهمیت کتاب و کتابخوانی و عظمت و شرافت کتاب در اسلام تا حدی است که خداوند متعال یکی از سوره های قران را به نام قلم نام گذاری کرده به قلم و به آنچه می‌نویسد، در کتاب خود قسم یاد می‌کند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -