کتابخانه کانون جندالله آمل، پاتوقی برای علاقه مندان فرهنگ کتابخوانی است

کتابخانه کانون جندالله آمل، پاتوقی برای علاقه مندان فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است که مدیر آن در سال گذشته به جشنواره برترین های مساجد کشور، معرفی و تجلیل شد.
مجتبي كاوه، مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری جندالله مسجد موسي بن جعفر(علیه السلام) آمل، امروز (۲۸ اردیبهشت) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: اقتصاد، پشتوانه بخش فرهنگی محسوب می شود و کانون های مساجد با انجام برنامه هایی می توانند تا حدی از انتظارات را برآورده سازند.

 

وی اظهار کرد: طرح حامیان فرهنگی اسلامی، بیش از شش سال در مسجد این کانون، اجرا می شود که کارت هایی مشابه صندوق های قرض الحسنه دارند و حدود 120 نوجوان مرتبط با مسجد، خانواده آنها، خیرین و نمازگزاران به اهداء مبالغ از فروردین تا اسفند می پردازند.

 

کاوه بیان کرد: هر شخصی از 20-50 هزار تومان، ماهانه به طور دلخواه، مبلغ پولی را به این طرح کانون، واریز می کنند که مشارکت پذیری در کار فرهنگی، احساس تعلق به مسجد و ... را ایجاد می کند.

 

وی ابراز کرد: راه اندازی کانون نیکوکاری به نیازمندان از فعالیت های دیگر کانون فرهنگی و هنری جندالله مسجد موسي بن جعفر(علیه السلام) آمل است که به خانواده های نیازمند و بی سرپرست، یاری می رساند.

 

کاوه گفت: از سوی خیرین یارانه 100 هزار تومانی به افراد تحت پوشش کانون نیکوکاری و همچنین مبلغ 100 هزار تومان در آغاز سال تحصیلی، عید نوروز و ماه رمضان، داده می شود که در مجموع یک میلیون و 500 هزار تومان را هر خانواده ای در طول سال، دریافت می کند.

 

وی اظهار کرد: خیرین در طرح کانون نیکوکاری به نیازمندان، تعامل و ارتباط خوبی با یکدیگر و مساجد دارند و این طرح موجب انس بیشتر با خانه خدا بر زمین را فراهم می آورد.

 

کاوه بیان کرد: مشاوره ویژه اولیاء یکی دیگر از فعالیت های کانون فرهنگی و هنری جندالله آمل است که ماهانه یک مشاوره برای مادران و خانم های مجرد جهت چگونگی برخورد با فرزندان، چگونگی تحصیل و تربیت فرزند، برگزار می شود.

 

وی ابراز کرد: سه حلقه برای تحصیل کنندگان در مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان از سوی این کانون، تشکیل می شود که در هر مقطعی به طور جداگانه، جوائزی به آنها تعلق می گیرد.

 

کاوه تصریح کرد: جوائز با احتساب ملاک هایی جداگانه برای برترین های مقاطع ابتدایی و راهنمایی، بین نماز مغرب و عشاء به آنها، اهداء می شود و اردوی زیارتی به مشهد مقدس، سالیانه به صورت رایگان برای مقطع دبیرستان در نظر گرفته شده است.

 

وی گفت: وجود صندوق قرض الحسنه با سرمایه ای بالغ بر 130 میلیون تومان با عضویت 50 درصد اعضای کانون به صورت وام قرض الحسنه و بدون هیچ سود از دیگر فعالیت های کانون فرهنگی و هنری جندالله آمل است.

 

کاوه اظهار کرد: کتابخانه این کانون با افراد علاقه مند به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، پاتوقی برای خواهران عضو محسوب می شود و برادران نیز با پایگاه بسیج، نشست های عصرانه به ظاهر ساده اما با نتایج و الفت فراوان، برگزار می شود که یکی دیگر از برنامه ها به شمار می آید.

  

وی بیان کرد: طرحی با عنوان «احیای معنوی با نشاط شب در مسجد» از شب پنج شنبه با نماز مغرب آغاز می شود و تا دعای ندبه صبح جمعه، ادامه می یابد که مورد تصویب ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری کشور، قرار گرفته است در این کانون، اجرا می شود.

 

کاوه ابراز کرد: بیان احکام و اخلاق به مدت یک ساعت، دادن شام رایگان، اهداء جوائز و داشتن شبی با نشاط تا صبحگاه از جمله برنامه های این طرح است که مورد استقبال بسیار قرار گرفته است.

 

وی گفت: برنامه های اوقات فراغت کانون فرهنگی و هنری جندالله آمل، بسیار متنوع است و  از دیگر فعالیت های این کانون به حساب می آید که می طلبد بودجه مناسب جهت طرح های فاخر و اثرگذار، پیش بینی شود تا به اهداف و چشم انداز مورد نظر کانون، دست یافت.   

 

به گزارش  شبستان، عنوان مدیر نمونه کشوری را در سال گذشته، مجتبي كاوه، مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری جندالله مسجد موسي بن جعفر(علیه السلام) آمل، کسب کرد و به جشنواره برترین های مساجد کشور، معرفی و تجلیل شد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -