رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری : برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است

سید محمد موسوی گفت:برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، ادارات آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ری شکل گرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان تهران، سید محمد موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با اعلام این خبر گفت: ٦٠٠ باشگاه کتابخوانی با ٨٠٠٠ عضو فعال از مرداد ماه کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به رشد ٣ برابری مشارکت اعضای کتابخوان نسبت به سال گذشته افزود: بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرری مقام اول کشور از نظر حضور باشگاه و میزان استقبال کننده در این جشواره را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در سال گذشته نخستین دوره جام باشگاه های کتابخوانی در سه ماهه پایانی سال ٩٥ با تشکیل٢١٣ باشگاه کتابخوانی در مدارس، برگزار شد که فضای مطالعه و کتابخوانی در شهرستان ری گسترش یافت.

وی افزود: در نخستین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری علاوه بر مطالعه کتاب های مد نظر، ٢٢٧ نسخه نامه به نویسنده، ١٢٥ حلقه فیلم ٥٠ ثانیه ای و ٦٤ قطعه عکس از فعالیت های این باشگاه ها به دبیرخانه رسید  که برندگانی نیز از شهرستان ری در این جشنواره کشوری حضور داشتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری اضافه کرد: این جشنواره یکی از دستاوردهای طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران بوده و شهرستان ری یکی از ٢٠ شهر کشور است که سال گذشته نامزد پایتخت کتاب ایران بود و از شهرری به عنوان شهر دوستدار کتاب توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.

گفتنی است، برگزاری جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با هدف ارتقای سطح مطالعه در جامعه، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، افزایش توان بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کار گروهی برنامه ریزی شده است


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۳۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۶۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -