رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری : برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است

سید محمد موسوی گفت:برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، ادارات آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ری شکل گرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان تهران، سید محمد موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با اعلام این خبر گفت: ٦٠٠ باشگاه کتابخوانی با ٨٠٠٠ عضو فعال از مرداد ماه کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به رشد ٣ برابری مشارکت اعضای کتابخوان نسبت به سال گذشته افزود: بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرری مقام اول کشور از نظر حضور باشگاه و میزان استقبال کننده در این جشواره را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در سال گذشته نخستین دوره جام باشگاه های کتابخوانی در سه ماهه پایانی سال ٩٥ با تشکیل٢١٣ باشگاه کتابخوانی در مدارس، برگزار شد که فضای مطالعه و کتابخوانی در شهرستان ری گسترش یافت.

وی افزود: در نخستین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری علاوه بر مطالعه کتاب های مد نظر، ٢٢٧ نسخه نامه به نویسنده، ١٢٥ حلقه فیلم ٥٠ ثانیه ای و ٦٤ قطعه عکس از فعالیت های این باشگاه ها به دبیرخانه رسید  که برندگانی نیز از شهرستان ری در این جشنواره کشوری حضور داشتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری اضافه کرد: این جشنواره یکی از دستاوردهای طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران بوده و شهرستان ری یکی از ٢٠ شهر کشور است که سال گذشته نامزد پایتخت کتاب ایران بود و از شهرری به عنوان شهر دوستدار کتاب توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.

گفتنی است، برگزاری جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با هدف ارتقای سطح مطالعه در جامعه، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، افزایش توان بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کار گروهی برنامه ریزی شده است


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۸ کتابدار از ۷۲۲۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۳۶۲۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۷ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۴۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۴۲ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۱۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۹ کتابخانه شهری و ۲۸۰۳ کتابخانه روستایی است و ۷۲۴۴۱۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۵۸۲۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۳ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۲۱۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -