1500 جلد کتاب به مسجد جامع شهر جنگل رشتخوار اهدا شد

در آغاز طرح کتابخوانی در مساجد شهر جنگل و نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی در این شهر بیش از 1500 جلد کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشتخوار جهت استفاده عموم مردم به مسجد جامع این شهر اهدا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چهل ماه نیوزز، حجت الاسلام محمد توکلی، امام جمعه شهر جنگل رشتخوار صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه شهر جنگل در محل کتابخانه عمومی این شهر در رابطه با گسترش فرهنگ کتاب خوانی در جامعه، گفت: خواندن از ابتدای خلقت توسط خداوند متعال به پیامبران ابلاغ شده است، اولین آیه‌ای که بر پیامبر اسلام نیز نازل شد، کلمه «اقرا» بود و خواندن نیز از همین جهت در اسلام  از اهمیت ویژه برخوردار است.

 

وی در ادامه در همین رابطه مقوله کتاب خوانی را دارای دو دیدگاه متفاوت دانست و تصریح کرد: در رابطه با بحث کتابخوانی دو نگاه متفاوت وجود دارد، اول آنکه خواندن کتاب‌هایی که برای سعادت بشر نوشته شده و خروج کتب ضاله و دوم آنکه اهمیت به کتابخوانی و علم آموزی را از آیات قران باید متوجه ‌شویم.
 

حجت الاسلام توکلی با تاکید بر اینکه امروز باید فرهنگ کتاب‌ خواندن را از مسجد شروع کنیم، افزود: بهترین جایگاه جهت تبلیغ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده از مساجد و تجهیز کردن این مکان مذهبی است.

 

محمد رضایی، مسئول کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشتخوار نیز در ادامه این مراسم ضمن استقبال از طرح تجهیز کتابخانه‌های مساجد این شهر گفت: در این طرح با مجهز شدن مساجد به کتاب‌های مورد نیاز روز در زمینه‌های مختلف، کتب به صورت امانی در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

 

در این جلسه  بیش از 1500 جلد کتاب، در آغاز طرح تجهیز مساجد به کتاب به مسجد جامع شهر جنگل به‌عنوان طرحی نو برای ارتقاء فرهنگ اهداء شد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۳۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۶۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -