لزوم توجه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد به نیاز آموزشی جوانان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بر لزوم توجه کانونهای فرهنگی ـ هنری مساجد به نیاز آموزشی جوانان تأکید و اظهار کرد: راه اندازی و فعالیت کتابخانه های مخزن دار و باز در مساجد یکی از نقاط قوت فعالیت های کانون های مساجد است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به حمایت از فعالیت‌های کتابخوانی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد، گفت: کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد با توجه به ماهیت کار فرهنگی که با محوریت مساجد انجام می‌دهند می‌توانند جوانان را به کتاب و کتابخوانی و ترویج این فرهنگ تشویق و ترغیب کنند.
حجت‌الاسلام جعفری بر لزوم توجه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد به نیاز آموزشی جوانان تأکید کرد و گفت: راه‌اندازی و فعالیت کتابخانه‌های مخزن‌دار و باز در مساجد یکی از نقاط قوت فعالیت‌های کانون‌های مساجد است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: ۲۷۳ کتابخانه مخرن‌دار و باز در مساجد سراسر استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۴۰ باب مخزن‌دار و ۱۳۳ باب کتابخانه باز مستقر در فضای شبستان مساجد است.
وی تصریح کرد: ۱۳۳ کتابخانه باز با ۳۵ هزار و ۲۱۸ جلد کتاب در کانون‌های مساجد استان کرمانشاه به‌ثبت رسیده است که از این تعداد ۶۹ کتابخانه روستایی و ۶۴ کتابخانه شهری است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۶ کتابدار از ۷۲۱۹ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۷۴۴۶۱۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۴۳ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۶ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۲۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۷ کتابخانه شهری و ۲۸۰۲ کتابخانه روستایی است و ۷۲۳۴۷۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۳۰۰۰ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۵ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۲ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -