لزوم توجه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد به نیاز آموزشی جوانان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بر لزوم توجه کانونهای فرهنگی ـ هنری مساجد به نیاز آموزشی جوانان تأکید و اظهار کرد: راه اندازی و فعالیت کتابخانه های مخزن دار و باز در مساجد یکی از نقاط قوت فعالیت های کانون های مساجد است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به حمایت از فعالیت‌های کتابخوانی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد، گفت: کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد با توجه به ماهیت کار فرهنگی که با محوریت مساجد انجام می‌دهند می‌توانند جوانان را به کتاب و کتابخوانی و ترویج این فرهنگ تشویق و ترغیب کنند.
حجت‌الاسلام جعفری بر لزوم توجه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد به نیاز آموزشی جوانان تأکید کرد و گفت: راه‌اندازی و فعالیت کتابخانه‌های مخزن‌دار و باز در مساجد یکی از نقاط قوت فعالیت‌های کانون‌های مساجد است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: ۲۷۳ کتابخانه مخرن‌دار و باز در مساجد سراسر استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۴۰ باب مخزن‌دار و ۱۳۳ باب کتابخانه باز مستقر در فضای شبستان مساجد است.
وی تصریح کرد: ۱۳۳ کتابخانه باز با ۳۵ هزار و ۲۱۸ جلد کتاب در کانون‌های مساجد استان کرمانشاه به‌ثبت رسیده است که از این تعداد ۶۹ کتابخانه روستایی و ۶۴ کتابخانه شهری است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -