بیش از یک هزار جلد کتاب بین کودکان و نوجوانان توزیع می شود

خبرگزاری شبستان: مدیر مسئول کانون حضرت رقیه (سلام الله علیها) گفت: همزمان با روز جهانی کودک بیش از یک هزار جلد کتاب بین کودکان و نوجوانان و اهالی محله به صورت امانت توزیع خواهد شد.

قربان عین اللهی، مدیر مسئول کانون حضرت رقیه (سلام الله علیها) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: بیش از یک هزار جلد کتاب همزمان با روز جهانی کودک بین کودکان و نوجوانان و اهالی محله به صورت امانت توزیع خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ترویج کتاب و کتابخوانی از مهمترین اهداف این طرح است، تصریح کرد: کارهای فرهنگی که با محوریت مساجد به ویژه کانون ها در محلات صورت می گیرد زمینه بسیار خوبی برای رونق کتاب و کتابخوانی در سطح محلات باشد.

 

عین اللهی با تاکید بر اینکه آموزش امانت دادن کتاب و امانت داری آن از دیگر اهداف این طرح است، خاطر نشان کرد: این طرح در سال های گذشته نیز اجرا شده و امسال همزمان با روز جهانی کودک اجرا خواهد شد.

 

مدیر مسئول کانون حضرت رقیه (سلام الله علیها) با بیان این مطلب که یکی از نقاط قوت کانون های مساجد توزیع کتاب در بین نوجوانان و جوانان است، اظهار داشت: فعالیت کتابخانه ای در محلات در جذب نوجوانان و جوانان به کانون ها تاثیر فراوانی دارد.

پایان پیام/365

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۸ کتابدار از ۷۲۲۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۳۳۱۱۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۷ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۴۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۴۲ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۱۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۹ کتابخانه شهری و ۲۸۰۳ کتابخانه روستایی است و ۷۲۴۴۱۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۵۸۲۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۳ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۲۱۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -