بیش از یک هزار جلد کتاب بین کودکان و نوجوانان توزیع می شود

خبرگزاری شبستان: مدیر مسئول کانون حضرت رقیه (سلام الله علیها) گفت: همزمان با روز جهانی کودک بیش از یک هزار جلد کتاب بین کودکان و نوجوانان و اهالی محله به صورت امانت توزیع خواهد شد.

قربان عین اللهی، مدیر مسئول کانون حضرت رقیه (سلام الله علیها) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: بیش از یک هزار جلد کتاب همزمان با روز جهانی کودک بین کودکان و نوجوانان و اهالی محله به صورت امانت توزیع خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ترویج کتاب و کتابخوانی از مهمترین اهداف این طرح است، تصریح کرد: کارهای فرهنگی که با محوریت مساجد به ویژه کانون ها در محلات صورت می گیرد زمینه بسیار خوبی برای رونق کتاب و کتابخوانی در سطح محلات باشد.

 

عین اللهی با تاکید بر اینکه آموزش امانت دادن کتاب و امانت داری آن از دیگر اهداف این طرح است، خاطر نشان کرد: این طرح در سال های گذشته نیز اجرا شده و امسال همزمان با روز جهانی کودک اجرا خواهد شد.

 

مدیر مسئول کانون حضرت رقیه (سلام الله علیها) با بیان این مطلب که یکی از نقاط قوت کانون های مساجد توزیع کتاب در بین نوجوانان و جوانان است، اظهار داشت: فعالیت کتابخانه ای در محلات در جذب نوجوانان و جوانان به کانون ها تاثیر فراوانی دارد.

پایان پیام/365

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۴۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۰۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -