برای اولین بار:راه اندازی ۷ کتابخانه تخصصی زن و خانواده در جنوب کرمان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان گفت: این دبیرخانه درنظر دارد در راستای احیاء گفتمان نظام زن و خانواده، برای اولین بار هفت کتابخانه تخصصی زن و خانواده در هفت شهرستان جنوب کرمان راه اندازی کند.

حجت الاسلام مسعود راوند ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین علیه السلام ظهر امروز ( 13 مهر ) به خبرنگار شبستان گفت: امروزه با وجود شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اما همچنان اهمیت مطالعه غیرقابل انکار است لذا در این زمینه باید با شیوه ها و روش های مختلف مردم را به سوی مطالعه کتاب سوق داد.

 

وی افزود: یکی از اقشاری که باید مطالعه و آگاهی خود را افزایش دهند، خانم ها هستند همچنان که مقام معظم رهبری می فرمایند: توصیه من به خواهران و دختران عزیزم این است که معلومات و آگاهی هایتان را بیشتر کنید.  

 

به گفته وی دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان در نظر دارد در راستای احیاء گفتمان نظام زن وخانواده، هفت کتابخانه تخصصی زن وخانواده در هفت شهرستان جنوب کرمان راه اندازی کنند.

 

حجت الاسلام راوند خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند با اهداء کتاب های مرتبط با حوزه زن و خانواده به کانون مسجد محل خود، در این رویداد فرهنگی شریک شده و عضو افتخاری این کتابخانه باشند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان اظهار داشت: کتاب ها در مرحله اول توسط رابطان خواهر جمع آوری شده و سپس به دست رابط مناطق خواهران رسانده می شوند و در ادامه واحد کارشناسان از دبیرخانه کانون های مساجد جهت بازبینی کتاب ها به شهرستان مورد نظر رفته و پس از تایید کتاب ها، تجهیزات کتابخانه ای و کلیه کتاب های اهدایی در اختیار یکی از کانون های محوری شهرستان جهت راه اندازی کتابخانه تخصصی قرار می گیرد.

 

حجت الاسلام راوند با بیان اینکه این طرح در ( مهر و آبان ) سال جاری برگزار می شود، تصریح کرد: کتاب ها باید سالم و قابل استفاده باشند همچنین مرتبط با حوزه زن وخانواده باشد و یا در حوزه های پزشکی، روانشناسی، اخلاقی مرتبط با زن و خانواده باشد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۴۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۰۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -