آیین تجلیل از کتابداران کتابخانه‌های مساجد استان تهران برگزار شد

آیین تجلیل از کتابداران کتابخانه‌های مساجد استان تهران امروز همراه با رونمایی از پوستر کنگره سراسری شعر حضرت ام‌البنین (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین امیر شمس در آیین تجلیل از کتابداران کتابخانه‌های مساجد استان تهران که امروز (23 آبان‌ماه) در مجتمع فرهنگی هنر برگزار شد با بیان اینکه بسیاری از کتابداران بدون هیچ چشمداشتی در کتابخانه‌های مساجد خدمت می‌کنند، گفت: 427 کتابخانه مخزن‌دار و 1272 کتابخانه باز در مساجد استان تهران دایر هستند.

 

وی افزود: 1167 کانون در استان تهران فعال هستند که 442 باب آن‌ها در شهر تهران و بقیه در شهرستان‌های استان تهران راه‌اندازی شده‌اند.

 

مسئول دبیرخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری استان تهران، خاطرنشان کرد: 41 کانون تخصصی، 21 کانون مصلی نماز جمعه، 19 کانون دیجیتال و 37 کانون معین در استان تهران دایر هستند.

 

شمس اضافه کرد: سال گذشته به منظور نظارت بیشتر بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یک کانون معین در هر یک از مناطق شهر تهران و همچنین در هر یک از شهرستان‌های استان تهران راه‌اندازی شده‌اند که در مجموع 37 کانون را شامل می‌شوند و ما در دبیرخانه استان تهران بر اساس ارزیابی‌های کانون‌های معین به کانون‌های فرهنگی هنری کمک‌های ویژه می‌کنیم.

 

وی در ادامه به ارایه گزارشی از فعالیت‌های دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری استان تهران در حوزه‌های هنری، آموزشی، توسعه و برنامه‌ریزی پرداخت و گفت: همه‌ساله دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در طول سال به ویژه هفته کتاب و کتابخوانی برای کتابداران برگزار می‌کنیم.

 

مسئول دبیرخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری استان تهران، با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران علاوه بر برنامه‌های ابلاغی از سوی ما، برنامه‌های متنوعی را در مناسبت‌های مذهبی و ملی برگزار می‌کنند، ادامه داد: ما علاوه بر کمک‌های فرهنگی هنری کمک‌های ویژه‌ای نیز به کانون‌های الگو و فعال اهدا می‌کنیم.

 

بنا بر این گزارش، در ادامه این مراسم پوستر کنگره سراسری شعر ام‌البنین (ع) که به همت ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار می‌شود توسط جمعی از مسئولان رونمایی شد.

 

تقدیر از 35 کتابدار نمونه کتابخانه‌های مساجد استان تهران پایان‌بخش این مراسم بود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -