توافقات جدید میان نهاد کتابخانه‌های عمومی و ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور

در دیدار دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور بر گسترش همکاری های این دو دستگاه تاکید شد.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانونهای مساجد خبرگزاری شبستان، دیدار حجتالاسلام دکتر حبیبرضا ارزانی؛ مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور و علیرضا مختارپور؛ دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد.

 

اختصاص ۶۰۰ میلیون تومان کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، ایجاد وحدت رویه در خرید کتاب به صورت متوازن از ناشران با توجه به نیاز کتابخانه‌های کشور، ایجاد وحدت رویه در نحوه سطح‌بندی کتابخانه‌های عمومی و کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، توجه به نحوه بسته‌بندی و ارسال کتاب‌های خریداری شده برای تجهیز کتابخانه‌ها به نحوی که کمترین آسیب و کمترین هزینه را شامل شود از جمله مواردی بوده است که در این نشست مورد توجه قرار گرفت.

 

بنا بر این گزارش همچنین افزایش میزان کمک‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با توجه به نیاز کتابخانه‌ها به ویژه روستاهای دوستدار کتاب، توجه به مباحث فرهنگی و کتابخوانی در شهرهای آسیب‌دیده از زلزله ویرانگر با ارسال کتاب و اسباب‌بازی برای کودکانِ این مناطق، تشکیل کارگروهی متشکل از 2 عضو ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و 2 عضو نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور کارشناسی کتب برای خرید و تأمین نیاز کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از دیگر مواردی است که در این نشست مطرح شد و در پایان آن بر افزایش همکاری‌ها میان این دو دستگاه تأکید شد

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۵۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -