وجود 14 هزار کتابخانه در مساجد کشور

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور وجود دارد و در کانون‌های مساجد 14 هزار کتابخانه ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی شامگاه دوشنبه در دیدار با آیت‌الله سبحانی با اشاره به سابقه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اظهار کرد: فعالیت این کانون‌ها از 25 سال پیش آغاز شد و وظیفه کانون‌های فرهنگی و هنری جذب جوانان به مساجد است.

وی ادامه داد: 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور وجود دارد و در این کانون‌ها 14 هزار کتابخانه ایجاد شده است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد افزود: امسال 17 هزار نفر در رشته‌های مختلف در جشنواره قرآنی مدهامتان شرکت کردند، مکان برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره در شهر مشهد است و 270 نفر در مرحله کشوری جشنواره مدهامتان حضور پیدا خواهند کرد.

ارزانی در پایان با اشاره به جزئیات برگزاری جشنواره مدهامتان اظهار کرد: سال گذشته مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور آیت‌الله سبحانی در شهر قم برگزار شد، جشنواره مدهامتان رشته‌های مختلف قرآنی دارد و هفته آینده مرحله کشوری این جشنواره برای دوازدهمین دوره در مشهد برگزار می‌شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۷ کتابدار از ۷۳۰۴ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۷۲۶۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۴ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۰ کتابخانه شهری و ۲۸۳۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۷۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۸۹۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -