وجود 14 هزار کتابخانه در مساجد کشور

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور وجود دارد و در کانون‌های مساجد 14 هزار کتابخانه ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی شامگاه دوشنبه در دیدار با آیت‌الله سبحانی با اشاره به سابقه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اظهار کرد: فعالیت این کانون‌ها از 25 سال پیش آغاز شد و وظیفه کانون‌های فرهنگی و هنری جذب جوانان به مساجد است.

وی ادامه داد: 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور وجود دارد و در این کانون‌ها 14 هزار کتابخانه ایجاد شده است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد افزود: امسال 17 هزار نفر در رشته‌های مختلف در جشنواره قرآنی مدهامتان شرکت کردند، مکان برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره در شهر مشهد است و 270 نفر در مرحله کشوری جشنواره مدهامتان حضور پیدا خواهند کرد.

ارزانی در پایان با اشاره به جزئیات برگزاری جشنواره مدهامتان اظهار کرد: سال گذشته مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور آیت‌الله سبحانی در شهر قم برگزار شد، جشنواره مدهامتان رشته‌های مختلف قرآنی دارد و هفته آینده مرحله کشوری این جشنواره برای دوازدهمین دوره در مشهد برگزار می‌شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۰۳ کتابدار از ۷۲۶۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۱۹۶۹۱ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۴۹ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۲۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۵۳ کتابخانه شهری و ۲۸۱۲ کتابخانه روستایی است و ۷۲۹۴۶۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۳۴۵۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۱۴ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۲۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -