وجود 14 هزار کتابخانه در مساجد کشور

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور وجود دارد و در کانون‌های مساجد 14 هزار کتابخانه ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی شامگاه دوشنبه در دیدار با آیت‌الله سبحانی با اشاره به سابقه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اظهار کرد: فعالیت این کانون‌ها از 25 سال پیش آغاز شد و وظیفه کانون‌های فرهنگی و هنری جذب جوانان به مساجد است.

وی ادامه داد: 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور وجود دارد و در این کانون‌ها 14 هزار کتابخانه ایجاد شده است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد افزود: امسال 17 هزار نفر در رشته‌های مختلف در جشنواره قرآنی مدهامتان شرکت کردند، مکان برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره در شهر مشهد است و 270 نفر در مرحله کشوری جشنواره مدهامتان حضور پیدا خواهند کرد.

ارزانی در پایان با اشاره به جزئیات برگزاری جشنواره مدهامتان اظهار کرد: سال گذشته مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور آیت‌الله سبحانی در شهر قم برگزار شد، جشنواره مدهامتان رشته‌های مختلف قرآنی دارد و هفته آینده مرحله کشوری این جشنواره برای دوازدهمین دوره در مشهد برگزار می‌شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۰۷۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۹ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۱۸۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۷۹۸۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -