۷ هزار جلد کتاب بین کتابخانه های مساجد خراسان جنوبی توزیع شد

مسئول دبیرخانه کانونهای مساجد خراسان جنوبی از توزیع حدود هفت هزار جلد کتاب در بین کتابخانه کانونهای فرهنگی هنری شهرستان ها خبر داد و گفت: این کتاب ها بین ۳۵ کتابخانه توزیع شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم سبزکار در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند اظهار داشت: ۱۶۳ کتابخانه مخزن دار در سطح استان موجود است که از این تعداد ۶۲ کتابخانه شهری و ۱۰۱ کتابخانه روستایی هستند.

 

وی با بیان اینکه بیش از 400 هزار جلد کتاب در این کتابخانه ها موجود است، افزود: بیش از 23 هزار عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های کانون های فرهنگی هنری مساجد در این استان بهره می‌شوند.

 

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 105 کتابخانه باز در استان وجود دارد، ادامه داد: از این تعداد ۵۰ کتابخانه روستایی و ۵۵ کتابخانه شهری بوده و در این کتابخانه ها بیش از 47 هزار جلد کتاب موجود است.

 

وی از توزیع حدود هفت هزار جلد کتاب در بین کانونهای فرهنگی هنری شهرستان ها خبر داد و گفت: این کتاب ها بین 35 کتابخانه کانون فرهنگی و هنری شهرستانهای طبس، قاین، زیرکوه، نهبندان، سرایان، فردوس و سربیشه توزیع شده است.

 

حجت الاسلام سبزه کار خاطر نشان کرد: توزیع کتاب در دیگر شهرستان های استان نیز در نوبت های آتی قرار گرفته و در اوایل سال آینده کتاب توزیع می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۵۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -