اداره کل کتابخانه های مساجد کشور » طرح اجرایی به جشنواره دوستدار کتاب از سوی کانون های مساجد ارسال شد

طرح اجرایی به جشنواره دوستدار کتاب از سوی کانون های مساجد ارسال شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: ۶۰ طرح اجرایی و عملیاتی به جشنواره دوستدار کتاب از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل ارسال شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل، نادر سقاء، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل امروز (4 دی ماه) در جلسه شورای اداری گفت: مشارکت فعالان فرهنگی روستاها در چهارمین جشنواره دوستدار کتاب بسیار خوب بود.

وی با اشاره به اینکه 18 روستا در این جشنواره مشارکت داشتند، تصریح کرد: 60 طرح اجرایی و عملیاتی به چهارمین جشنواره دوستدار کتاب از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل ارسال شد.

سقا با یادآوری این مطلب که در سال گذشته روستای فولادلوقویی از توابع شهرستان بیله سوار به عنوان ده روستا برتر در جشنواره دوستدار کتاب انتخاب شد، اظهار داشت: جشنواره دوستدار کتاب با هدف فعالیت فرهنگی و ترویج کتاب و کتابخوانی در روستاها و مناطق عشایری در سراسر کشور اجرا می شود.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل با بیان این مطلب که معرفی فعالیت های کتاب و کتابخوانی در روستاها از دیگر اهداف این جشنواره است، ادامه داد: پس داوری دوره های اولیه در نهایت 10 روستا به عنوان روستاهای برتر دوستدار کتاب در مراسم اختتامیه کشوری تجلیل خواهند شد.

پایان پیام/365

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۳۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۶۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -