انعقاد‌ تفاهم‌نامه همكاری میان كانون‌های مساجد و نهاد كتابخانه‌ها/ فعالیت ۳۰۰ كتابخانه در مساجد فارس

سرپرست دبیرخانه كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس از انعقاد تفاهم‌نامه همكاری میان ستاد عالی كانون‌های مساجد با نهاد كتابخانه‌های عمومی در سطح كلان خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسین امیدی، سرپرست دبیرخانه كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از فارس، از فعالیت ۳۰۰ باب كتابخانه باز و مخزن‌دار در مساجد این استان خبر داد و گفت: این‌ها نیاز به تجهیز، تعمیر و رسیدگی بیش از پیش دارد.
وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه همكاری میان ستاد عالی كانون‌های مساجد با نهاد كتابخانه‌های عمومی در سطح كلان خبر داد و افزود: بناست كه انتفاع این تفاهم‌نامه به استان‌ها هم برسد و محصول اجرای این تفاهم‌نامه، تعامل و تفاهم جدی میان این دو نهاد باشد.
امیدی با یادآوری این نكته كه كتابخانه‌های مساجد، به همت كانون‌های فرهنگی راه‌اندازی شده كه این رسالت به عهده كانون‌ها سپرده شده است، گفت: برای شارژ كردن، ترمیم و تقویت كتابخانه‌های مساجد این تفاهم‌نامه بسته شده است.
وی با تصریح اینكه تاكنون همكاری‌های خوبی با نهاد كتابخانه‌های عمومی داشته‌ایم، برگزاری دوره‌های آموزش كتابداران به خصوص برای كتاب‌های الكترونیكی را از جمله این همكاری‌ها برشمرد.
سرپرست دبیرخانه كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس ادامه داد: همچنین در خصوص نصب نرم‌افزارهای كتاب در كتابخانه‌های مساجد نیز اقداماتی شده است تا پژوهشگران و علاقه‌مندانی كه به این مراكز مراجعه می‌كنند، بتوانند از منابعی كه ممكن است در آن كتابخانه نباشد اما در نرم‌افزارها موجود باشد، استفاده كنند.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۵۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -