کتاب‌های نویسندگان هرسینی رونمایی می‌شود

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، ضمن تشریح ویژه برنامه‌های استان کرمانشاه به مناسبت دهه فجر از افتتاح کتابخانه نور و برگزاری نمایشگاه کتاب در مساجد استان خبر داد.
حجت‌الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برنامه‌های این استان به مناسبت دهه فجر عنوان کرد: به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه 36 برنامه فرهنگی و هنری را پیش‌بینی کرده است.  
    
به گفته این مقام مسئول، همه ادارات میزبان سه نمایشگاه «روز شمار انقلاب»، کتاب و عکس  هستند. «شعر انقلاب» ویژه شرق استان به همراه بزرگداشت شاعر پیشکسوت انقلابی به میزبانی شهرستان پاوه از دیگر برنامه‌های این استان به مناسبت دهه فجر است.

جعفری با اشاره به برگزاری تئاتر کودک و نوجوان در شهر پاوه ادامه داد: آیین رونمایی از کتاب نویسندگان هرسینی درباره شهدای انقلاب،‌ برگزاری مسابقه نقاشی و کتابخوانی کودک در شهرستان سنقر و اجرای مسابقات فرهنگی و هنری در 135 باب کانون، افتتاح کانون، کتابخانه و خانه «نور» مساجد استان، توزیع کتاب و قرآن بین کتابخانه‌های کانون‌های مساجد و چاپ و تکثیر و توزیع زندگی‌نامه شهدا به‌ویژه شهدای سال57 از سوی کانون تخصصی تبلیغات و انتشارات و برگزاری «شب شعر انقلاب» در تعدادی از کانون‌ها ازجمله دیگر برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۰۷۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۹ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۱۸۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۷۹۸۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -