کتاب و تجهیزات کتابخانه ای در بین کانون های مساجد کردستان توزیع شد

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان از توزیع کتاب و تجهیزات کتابخانه ای در بین کانون های تازه تاسیس مساجد استان به مناسبت گرامیداشت دهه فجر خبر داد.

کامل گلباغی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج اظهار کرد: 20 کانون فرهنگی هنری مساجد استان کردستان در راستای گرامیداشت دهه فجر به کتاب و تجهیزات کتابخانه ای تجهیز شدند.

 

وی فراهم سازی زمینه آشنایی هر چه بیشتر اقشار مختلف با آرمان ها، ارزش ها و دستاوردها انقلاب اسلامی خواستار شد و افزود: برنامه ریزی در جهت پاسخگویی به سوالات و رفع شبهات و استفهامات و جلب و جذب جوانان و نوجوانان با مواضع اصولی و آرمان های انقلاب اسلامی و بهره گیری از توانمندی ها و استطاعت های مردمی در جهت بانشاط سازی مراسم آیام الله دهه فجر از دیگر وظایف کمیته مساجد ستاد دهه فجر کردستان است.

 

گلباغی ادامه داد: این اقلام شامل 40 قفسه، 20 میز، 80 صندلی، 26 کارتن قرآن کریم، 40 کارتن کتاب و 25 تابلو طرح تلاوت نور است که کار توزیع آن همزمان با دهه مبارک فجر در بین کانون های تازه تاسیس استان آغاز شده است.

 

وی افتتاح 18 کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان را از دیگر برنامه ای کمیته قرآن ستاد دهه فجر کردستان برشمرد و خاطر نشان کرد: ویژه برنامه نمادین افتتاح این کانون های همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر در روستای نوره سنندج برگزار می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -