توزیع بیش از چهار هزار کتاب در کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری، مساجد لرستان، گفت: بیش از چهار هزار کتاب و تجهیزات کتابخانه ای بین کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان توزیع شده است.

محمد ابدالی پور، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد، گفت: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی بیش از چهار هزار کتاب و تجهیزات کتابخانه ای بین کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان توزیع شد.

 

وی افزود: کتاب های توزیع شده  شامل عناوین مختلف شامل مذهبی، اجتماعی، تاریخی، علمی و کودک و نوجوان بوده است.

 

ابدالی پور، اظهار داشت: همچنین به تعدادی از کتاب خانه های تازه تاسیس استان تجهیزات کتابخانه ای شامل قفسه کتاب، میز مطالعه و صندلی تحویل داده شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: این طرح با هدف به روز شدن تجهیزات کتابخانه ای  و تقویت منابع کتاب کتابخانه مساجد استان اجرایی شده است.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، اظهار کرد: طرح اهدای کتاب و تجهیزات کتابخانه ای به کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان  در راستای اجرای اهداف و سیاست های راهبردی ستاد عالی کانون های مساجد در پشتیبانی از کتابخانه های مساجد استان اجرایی شده است.

 

ابدالی پور، با اشاره به نقش مساجد در دوران انقلاب، بیان کرد: مساجد محور تقویت فرهنگ دینی ، بصیرت افزایی و مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان هستند.

 

وی با اشاره به اینکه جذب جوانان به مساجد  و مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان از اهداف کانون های فرهنگی هنری مساجد است، افزود:  زمینه  سازی برای آشنایی هر چه بیشتر اقشار مختلف با آرمان ها، ارزش ها و دستاوردها انقلاب اسلامی از دیگر اهداف کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

ابدالی پور، با اشاره به فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد در دهه فجر انقلاب اسلامی، بیان کرد: برنامه ریزی در جهت پاسخگویی به سوالات و رفع شبهات، تقویت فرهنگ انقلابی و بصیرت افزایی در بین جوانان و نوجوانان و تلاش برای آشنا کردن نسل جوان و نوجوان با مواضع اصولی و آرمان های انقلاب اسلامی رویکرد برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد در دهه فجر انقلاب اسلامی است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۵۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -