راه‌اندازی و تجهیز 38 کانون فرهنگی و کتابخانه‌های مساجد جدید در استان

دبیر هیات نظارت و هماهنگی بر کانون‌های فرهنگی مساجد کردستان گفت: 38 کانون فرهنگی و کتابخانه‌های مساجد جدید در استان راه‌اندازی و تجهیز شده است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج؛ کامل گلباغی دبیر هیات نظارت و هماهنگی بر کانون‌های فرهنگی مساجد کردستان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان در سنندج گفت: با ایجاد، راه‌اندازی و تجهیز 38 کانون فرهنگی و کتابخانه‌های مساجد جدید در استان 541 کانون در کردستان فعالیت دارند و تا آخر سال باید تعداد این کانون‌ها به 562 کانون برسد.

وی به فعالیت‌های اوقات فراغت مساجد استان پرداخت وافزود: امسال در 523 کانون و یک‌هزار و 46 پایگاه تحت نظر ائمه جمعه و جماعت در سطح شهر و روستاهای استان پایگاههای اوقات فراغت برگزار شد.

دبیر هیات نظارت و هماهنگی بر کانون‌های فرهنگی مساجد کردستان به سیاست‌های کلی و راهبردی دبیرخانه مساجد در سال جاری پرداخت و بیان کرد : ارتقای فرهنگ عمومی، اعتلای دینی و حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب، مقاوم‌سازی فرهنگی، مقابله با تهاجم فرهنگی و تقویت اقتدار فرهنگی نظام اسلامی، تحقق عدالت فرهنگی با پذیرش تنوع فرهنگی، توزیع متوازن عادلانه امکانات و منابع بال توجه به ویژگی‌های اقلیمی و اجتماعی و فرهنگی از جمله این سیاست‌ها و راهبردهاست.

 وی اضافه کرد: امسال دبیرخانه هیات نظارت و هماهنگی بر کانون‌های فرهنگی مساجد کردستان اقدام به اجرای طرح تلاوت نور در 54 مرکز استان کرد و طرح قرآنی 1451 ویژه حفظ و تفسیر سوره تبارک و واقعه را نیز برگزار کرد که منجر به برگزیده شدن سه نفر از کردستانی‌ها در سطح کشوری شد. 

وی بیان کرد: عقد تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش در راستای همکاری برای ریشه‌کنی امر بی‌سوادی در استان از دیگر اقداماتی بوده که توسط این دبیرخانه انجام شده است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۴۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۰۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -