همزمان با دهه نکوداشت کانون مساجد انجام شد: توزیع هزار جلد کتاب در مساجد تیران و کرون

همزمان با دهه نکوداشت کانون های فرهنگی هنری مساجد هزار جلد کتاب در کتابخانه های فعال مساجد تیران و کرون توزیع شد.

علی معینی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون با اشاره به برنامه های دهه نکوداشت کانون های فرهنگی هنری مساجد در این شهرستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: در این هفته کانون های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان برنامه هایی را در مساجد برگزار می کنند.

 

وی افزود: تقارن این ایام با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و هفته زن فرصتی برای توسعه فعالیت های فرهنگی در شهرستان شده که در سطح مساجد انجام می شود.

 

معینی با بیان اینکه 54 کانون فرهنگی و هنری در مساجد این شهرستان فعال است، خاطرنشان کرد: بیش از 20 کتابخانه مجوز دار تحت نظر کانون های فرهنگی و هنری مساجد در این شهرستان فعالیت دارد که در راستای حمایت از این کتابخانه ها هزار جلد کتاب در کتابخانه های فعال مساجد تیران و کرون توزیع شد.

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون اضافه کرد: این کتاب ها شامل کتاب کودک است که با حمایت مالی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ویژه کتابخانه های فعال توزیع شد.

 

وی خاطرنشان کرد: معرفی عملکرد کانون های مساجد در این هفته انجام می شود و از عملکرد سه کانون فرهنگی و هنری فعال این شهرستان در سطح استان تجلیل می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۴۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۰۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -