فعالیت ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد خراسان‌جنوبی

مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد استان در بحث فرهنگ کتاب خوانی فعالیت دارند.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار، امروز ۱۴ اسفندماه، در دیدار رابطان منطقه ای خواهر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان اظهارکرد: ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد استان در بحث فرهنگ کتاب خوانی و نهضت مطالع مفید در خدمت اهالی مسجد هستند.

وی افزود: با همه نهادهای فرهنگی استان تعامل خوب و همکاری داشته و به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری با همکاری بسیج خانه های فرهنگی را موثر می‌کنیم.

 مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای ائمه جماعات در مشهد، قم با عنوان سفیران آسمانی انجام می شود.

 وی یادآور شد: دوره های آموزش تئاتر که در قالب هنر، بسیاری از مفاهیم ارزشی منتقل می شود توسط کانون های مساجد استان برگزار می شود. 


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -