فعالیت ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد خراسان‌جنوبی

مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد استان در بحث فرهنگ کتاب خوانی فعالیت دارند.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار، امروز ۱۴ اسفندماه، در دیدار رابطان منطقه ای خواهر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان اظهارکرد: ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد استان در بحث فرهنگ کتاب خوانی و نهضت مطالع مفید در خدمت اهالی مسجد هستند.

وی افزود: با همه نهادهای فرهنگی استان تعامل خوب و همکاری داشته و به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری با همکاری بسیج خانه های فرهنگی را موثر می‌کنیم.

 مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای ائمه جماعات در مشهد، قم با عنوان سفیران آسمانی انجام می شود.

 وی یادآور شد: دوره های آموزش تئاتر که در قالب هنر، بسیاری از مفاهیم ارزشی منتقل می شود توسط کانون های مساجد استان برگزار می شود. 


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۴ کتابدار از ۷۳۰۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۰۸۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۹۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۶۹۶ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -