فعالیت ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد خراسان‌جنوبی

مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد استان در بحث فرهنگ کتاب خوانی فعالیت دارند.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار، امروز ۱۴ اسفندماه، در دیدار رابطان منطقه ای خواهر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان اظهارکرد: ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد استان در بحث فرهنگ کتاب خوانی و نهضت مطالع مفید در خدمت اهالی مسجد هستند.

وی افزود: با همه نهادهای فرهنگی استان تعامل خوب و همکاری داشته و به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری با همکاری بسیج خانه های فرهنگی را موثر می‌کنیم.

 مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای ائمه جماعات در مشهد، قم با عنوان سفیران آسمانی انجام می شود.

 وی یادآور شد: دوره های آموزش تئاتر که در قالب هنر، بسیاری از مفاهیم ارزشی منتقل می شود توسط کانون های مساجد استان برگزار می شود. 


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۴۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۰۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -