مدیر کل کتابخانه های ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری کشور:کتابخانه گردی نقش موثری در استقبال مردم از کتابخانه دارد

سید ابوالفضل هاشمی گفت: طرح کتابخانه گردی قطعا در افزایش استفاده مردم از کتابخانه نقش دارد

سید ابوالفضل هاشمی مدیر کل کتابخانه های ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری کشور در گفت‌وگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار داشت: هر طرحی اعم از اینکه در کتابخانه یا در خارج از کتابخانه اجرا شود باعث جذب مردم در استفاده از کتابخانه موثر است.  طرح کتابخانه گردی  به دلیل اینکه کتابخانه را دیده، اهمیت داده و برجسته کردیم و کتابخانه ها را وارد برنامه کردیم نقش بسیار موثری در استقبال مردم از کتابخانه دارد.

وی افزود: کتابخانه گردی به عنوان یک طرح از ده‌ها طرحی که نهاد کتابخانه ها اجرا می کند، می‌تواند نقش خود را به خوبی ایفا کند چرا که اینکه مسئولان در این طرح حضور دارد. این طرح قطعا در افزایش استفاده مردم از کتابخانه نقش دارد.

هاشمی ادامه با تبریک چهاردهمین سالگرد نهاد کتابخانه عمومی ادامه داد: سالروز تاسیس نهاد کتابخانه عمومی قرابت نزدیکی با سالگرد کانون ستاد عالی کانون فرهنگی و هنری مساجد دارد و یک روز بعد از سالروز تاسیس نهاد عمومی کتابخانه ها سالروز تاسیس کانون عالی فرهنگی و هنری مساجد است.  من این را به فال نیک می‌گیرم. که دو سازمان فرهنگی تاثیر گذار در کشور در واقع در کنار هم قرار گرفته اند و تعامل بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری با ۲۴ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور که شامل ۱۴ هزار کتابخانه در سراسر کشور از روستاهای دوره افتاده تا پایتخت را شامل می‌شود. تأثیری چشمگیری در ارائه خدمات برنامه فرهنگی و مشارکت جویی مردم در کشور دارد.

هاشمی با اشاره به تعامل نهادهای همسو افزود: یکدستی را هیچ موقع قبول ندارم بایستی تعامل فرهنگی بین نهادهای همسو داشته باشد تا از کارهای تکرای جلوگیری شود و کارها با تعامل بیشتری انجام شود تا در نهایت باعث دادن خدمات فرهنگی بیشتر به مردم شود چون فلسفه‌ وجودی نهاد کتابخانه عمومی و کانون عالی فرهنگی و هنری مساجد ارائه خدمات فرهنگی به مردم است امیدوارم با همسوی و همدلی با ارائه خدمات فرهنگی بیشتر به مردم ارائه شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۴۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۰۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -