دبیر ستاد عالی کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور در حاشیه طرح کتابخانه گردی:ارتباط مردم با کتاب آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد

دبیر  ستاد عالی کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: ۱۴ هزار کتابخانه قفسه باز و مخزن دار در مساجد کشور داریم. ان‌شالله در سال ۹۷ تلاش می‌کنیم به یک استانداردی در کتابخانه مساجد برسیم. تا از فضای مساجد برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی استفاده شود.

حبیب رضا ارازانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور در گفت وگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سخنانی اظهار داشت: اگر به دنبال تعالی اخلاق در کشور هستیم یکی از بهترین راهکار آن انس مردم با کتاب هست. اگر جامعه‌ای در دنیا جانعه فرهیخته ای است به دلیل انس آن مردم با کتاب است.

وی افزود: ارتباط مردم با کتاب کمک می‌کند آسیب‌های اجتماعی را کاهش بدهیم. اگر امروز دغدغه اول کشور آسیب‌های اجتماعی است. یکی از بهترین راههای تقلیل آسیب‌های اجتماعی انس مردم با کتاب است.

ارزانی ادامه داد: طرح کتابخانه گردی طرح ارزشمندی است به نظرم فقط مربوط به مسئولان نمی‌شود به نظرم مرم هم باید در روز ۱۷ اسفند در کتابخانه‌ها حضور پیدا کنند. این کتابخانه‌ها کمک می‌کند تا فرهنگ کتابخوانی افزایش پیدا کند. این طرح برای افزایش آگاهی مردم و مسئولان با کتابخانه‌ها و زحمات ارزشمند کتابدارهاست. تا در نهایت به افزایش سرانه مطالعه در کشور منجر شود.

دبیر  ستاد عالی کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: ۱۴ هزار کتابخانه قفسه باز و مخزن دار در مساجد کشور داریم. این اتفاق مبارکی است. ان‌شالله در سال ۹۷ تلاش می‌کنیم به یک استانداردی در کتابخانه مساجد برسیم. تا از فضای مساجد برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی استفاده کنیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -