معاون ستاد عالی کانون های مساجد کشور:۱۴ هزار کتابخانه در مساجد دایر است

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: با رشد قابل توجه، تعداد کتابخانه های مساجد به ۱۴ هزار مورد رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی طاهریان عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از فعالان فرهنگی هنری مساجد اردبیل تصریح کرد: با فعال شدن کانون های مساجد برنامه های فرهنگی و هنری رونق گرفته است.

وی به فعالیت ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور اشاره و تاکید کرد: دو میلیون نفر و اغلب جوانان در این مراکز فعالیت فرهنگی و هنری دارند.

به گفته معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور توسعه کانون ها با تمرکز به توسعه برنامه های فرهنگی در مناطق محروم بوده و پس از این نیز محرومیت زدایی فرهنگی از مناطق محروم مورد تاکید است.

طاهریان به تدوین سامانه جامع آمار و اطلاعات کانون های مساجد کشور اشاره و تصریح کرد: سال آینده این سامانه رونمایی شده و از سویی منجر به ساماندهی فعالیت کانون ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی متنوع مورد حمایت است، اضافه کرد: در سال های آتی برای گروه سنی کودک و نوجوان برنامه های ویژه پیش بینی کردیم.

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور متذکر شد: سال آینده آیین اجتماع نخبگان فرهنگی هنری مساجد نیز همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار خواهد شد.

طاهریان به نهادینه شدن نقش و تاثیر فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره و تصریح کرد: کانون های فرهنگی توانسته نسبت به ارتباط گیری نسل جوان و خانواده ها با مساجد موثر عمل کند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -