معاون ستاد عالی کانون های مساجد کشور:۱۴ هزار کتابخانه در مساجد دایر است

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: با رشد قابل توجه، تعداد کتابخانه های مساجد به ۱۴ هزار مورد رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی طاهریان عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از فعالان فرهنگی هنری مساجد اردبیل تصریح کرد: با فعال شدن کانون های مساجد برنامه های فرهنگی و هنری رونق گرفته است.

وی به فعالیت ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور اشاره و تاکید کرد: دو میلیون نفر و اغلب جوانان در این مراکز فعالیت فرهنگی و هنری دارند.

به گفته معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور توسعه کانون ها با تمرکز به توسعه برنامه های فرهنگی در مناطق محروم بوده و پس از این نیز محرومیت زدایی فرهنگی از مناطق محروم مورد تاکید است.

طاهریان به تدوین سامانه جامع آمار و اطلاعات کانون های مساجد کشور اشاره و تصریح کرد: سال آینده این سامانه رونمایی شده و از سویی منجر به ساماندهی فعالیت کانون ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی متنوع مورد حمایت است، اضافه کرد: در سال های آتی برای گروه سنی کودک و نوجوان برنامه های ویژه پیش بینی کردیم.

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور متذکر شد: سال آینده آیین اجتماع نخبگان فرهنگی هنری مساجد نیز همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار خواهد شد.

طاهریان به نهادینه شدن نقش و تاثیر فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره و تصریح کرد: کانون های فرهنگی توانسته نسبت به ارتباط گیری نسل جوان و خانواده ها با مساجد موثر عمل کند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۴ کتابدار از ۷۳۰۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۰۸۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۹۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۶۹۶ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -